Organizatoriai:
Šiuolaikinio meno centras
Lietuvos dailininkų sąjunga

Menininkai:
Aušra Andziulytė
Vanessa Baird
Stig Baumgartner
Max Book
Ilze Breidaka
Sojna Feldmeier
Jaroslaw Flicinski
Erik A. Frandsen
Jonas Gasiūnas
Pal Gerber
Herbert Hinteregger
Jan Van Imschoot
Vytenis Jankūnas
Kristina Keire
Raul Kurvitz
L/B (Sabine Lang ir Daniel Baumann)
Matts Leiderstam
Marko Maetamm
Janis Mitrevitcs
Alfred Muller
Kaido Ole
Ronald Ophuis
Luca Pancrazzi
Tal R
Eglė Ridikaitė
Nina Roos
Mykolas Šalkauskas
Mari Johanne Slaattelid
Glenn Sorensen
Agnes Szepflvi
Vinogradov-Dubosarsky
Giedrius Žungaila

Vilniaus tapybos trienalė – tai solidus, tradicinis ir neeilinis Baltijos šalių regiono renginys, kuris visuomet sulaukia itin didelio lankytojų bei žiniasklaidos dėmesio tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje ir Estijoje.

Jis visuomet tapdavo svarbiausiu Baltijos šalių meniniu įvykiu, išsiskirdamas tiek akademiniu analitiniu solidumu, tiek ir angažuotumu atspindėti ir pateikti žiūrovams tapybos nūdieną.

Dalyvauti parodoje kviečiami įdomiausi, originaliausi ir žinomiausi Baltijos valstybių tapytojai. Iki 1995 m. Vilniaus tapybos trienalėje dalyvaudavo Baltijos šalių tapytojai, nuo 10-osios trienalės renginio geografija išsiplėtė – dalyvauti parodoje kviečiami tapytojai iš Skandinavijos, Vokietijos, Lenkijos, Vengrijos, Rusijos, Šveicarijos ir kitų šalių.

Surengta paroda – tai išimtinai tapybos paroda, kurioje buvo apžvelgiamos ir nagrinėjamos jos šiuolaikinės būsenos ir strategijos. T.y. elgsena priemonės, kuri, išsaugodama savo prigimtį, stengiasi išlikti radikali ir angažuota komplikuotame ir įvairialypiame šiuolaikinės meninės praktikos pasaulyje. Šiandien tapyba išplėtė interesų ribas toli nuo vien estetinės ar grynai tapybinės problematikos analizavimo. Tapyba tapo paviršiumi, į kurį projektuojamas platus spektras įvairiausių žinojimų ir mąstymo sistemų, kurios apima skirtingas sociokultūrines sferas – socialinę, ideologinę, psichologinę ar, galiausiai, estetinę.

Išleistas parodos katalogas.