Atidarymas: birželio 23 d., ketvirtadienį, 18 val.

Menininkai: Martin Arnold, Hannes Böck, Eva Chytilek, Thomas Draschan, Barbara Eichhorn, Christian Eisenberger, Gisela Erlacher, Werner Feiersinger, Andreas Fogarasi, Rainer Gamsjäger, Aldo Giannotti, Dorotheé Golz, Andreas Heller, Christoph Hinterhuber, Anna Jermolaewa, Yang Jun, Karl Karner, Stephan Lugbauer, Mahony, Doris Margreiter, Pia Mayer, Bernd Oppl, Klaus Scherübel, Andrea Witzmann, Clemens Wolf, Klaus Dieter Zimmer

Kuratorė: Karin Zimmer

Paroda „Tarp. Šiuolaikinė Austrija“ pasitelkusi skirtingas medijas pristato svarbiausias temas ir pozicijas Austrijos jauniausios kartos šiuolaikiniame mene. Pirmiausia ši paroda buvo rodyta Izraelyje, vėliau Kroatijoje, Juodkalnijoje, Kipre, Vengrijoje, Turkijoje, Kinijoje, Lichtenšteine, Austrijoje ir Belgijoje, o birželio 23 d. 18 val. ji bus atidaryta ir Šiuolaikinio meno centre Vilniuje.

Parodoje pateikiama tik nedidelė šiuolaikinio Austrijos meno nacionalinės kolekcijos dalis. Visus šiuos kūrinius yra įsigijusi Austrijos valdžia, siekdama palaikyti ir paremti menininkus. Austrijoje yra daugybė valstybės finansuojamų programų įvairioms šiuolaikinio meno rūšims, įskaitant scenos meną, dailę ir skulptūrą, muziką ir literatūrą, kiną, naująsias medijas, fotografiją, architektūrą ir dizainą. Nuo 1945 metų, kai buvo įkurta antroji Austrijos Respublika, dalis valstybinio biudžeto menui finansuoti buvo panaudota šiuolaikinio Austrijos meno kolekcijai sukurti.

Kokie meniniai požiūriai atsispindi šiuolaikiniame Austrijos mene? Jaunieji Austrijos menininkai yra įvairių sričių specialistai ir kuria naudodami įvairias išraiškos priemones, tokias kaip kinas, videomenas, piešimas, tapyba, instaliacija ir performansas. Savo darbais jie griauna sienas, kurios skiria „aukštąjį“ meną ir populiariąją kultūrą, meną ir kasdienį gyvenimą. Austrijoje gyvenantys ir iš Austrijos kilę menininkai yra globalūs žaidėjai, gyvenantys Vienoje ar Berlyne, įgyvendinantys savo meninius projektus Tokijuje, Niujorke, Londone ar Šanchajuje. Jaunoji karta nevaržomai keliauja po pasaulį, semiasi įkvėpimo ne tik iš europietiškosios, bet ir iš „globaliosios“ kultūros. Užmegzdami kontaktus ir palaikydami ryšius per medijų tinklus, jaunieji menininkai garsina Austrijos vardą visame pasaulyje.

Parodos organizatoriai:
Austrijos švietimo, meno ir kultūros ministerija ir ŠMC

Iliustracija: Scherübel Klaus, Be pavadinimo (Dirbantis menininkas # 17) / 2000-2010

Daugiau informacijos apie parodą:

Austrian Federal Ministry for Education, Arts and Culture / 1014 Vienna, Austria
+43 (0)1/53120-6860 / [email protected] / www.bmukk.gv.at