Birželio 3 d., antradienį, 18 val. ŠMC skaitykloje
Renginys vyks anglų kalba
Šioje paskaitoje meno istorijos profesorius Alexander Alberro nagrinės meno bei „žiūroviškumo“ formas, užgimusias per pastaruosius dvidešimt penkerius metus, apibendrintas terminu „šiuolaikinis“. Visas šias formas, pradedant nuo reliacinių praktikų, siekiančių panardinti meną kasdienybėje, iki koncepcijų, apibrėžiančių meną kaip autonomišką reiškinį, jungia stipri interaktyvumo dimensija. Šiuolaikinio meno akivaizdoje, teigia Alberro, žiūrovo dalyvavimas yra esminis, ne šalutinis dalykas. Paskaitoje taip pat bus kalbama apie šiuolaikinio meno egzistavimo erdvę, kuri, anot lektoriaus, yra tarpinė – nei griežtai lokali, nei globali – menas egzistuoja paralelinėje teritorijoje, palyginti nepriklausomoje nuo politinės sferos ir atsidėjusioje klausimams, debatams bei išradimams, kurie yra konkrečiai meninės prigimties.
Alexander Alberro yra Barnardo koledžo/Columbia universiteto (Niujorkas) meno istorijos profesorius. Jis yra knygos „Conceptual Art and the Politics of Publicity“ (MIT Press, 2003) autorius ir daugelio knygų sudarytojas, tarp kurių: „Institutional Critique: An Anthology of Artists’ Writings“ (MIT Press, 2011), „Art After Conceptual Art“ (MIT Press, 2006), „Conceptual Art: A Critical Anthology“ (MIT Press, 2000). Alberro tekstai, skirti šiuolaikiniam menui, publikuojami daugelyje meno žurnalų ir katalogų. Šiuo metu jis ruošia knygą „Periodizing Contemporary Art“, kurioje nagrinėja per pastaruosius du dešimtmečius išsikristalizavusias naujas meno ir „žiūroviškumo“ formas.
Tai yra trečioji ir paskutinioji paskaita iš paskaitų ciklo, skirto šiuolaikinio meno teorijos problemoms. Šis renginys yra ŠMC skaityklos renginių programos dalis.
Paskaitų ciklo organizatorė: Inesa Pavlovskaitė („The Gardens”)
Renginio partneris: Šiuolaikinio meno centras, ŠMC skaitykla