
Balandžio 15 d., antradienį, 18 val. Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) Didžiojoje salėje vyks menininko Augusto Serapino artist talk, kurį moderuos jo parodos „Kūno kultūra“ kuratorė Neringa Bumblienė. Renginio metu turėsite galimybę artimiau susipažinti su menininku ir jo kūryba.
Kuratorė Neringa Bumblienė trumpai dalijasi bendradarbiavimo su Augustu Serapinu patirtimi: „Ši paroda ŠMC – jau trečias mano bendradarbiavimo su menininku rezultatas. Labai džiaugiuosi šio projekto ir visos Augusto meninės praktikos kokybe bei sėkme. Savo kūriniuose jis geba akylai ir jautriai įvertinti kontekstą, kuriame jie kuriami ar eksponuojami, atidengdamas tiek matomas, tiek paprastai nematomas struktūras. Jo darbai atviri, į juos galima patekti įvairiais lygmenimis, skirtingais būdais. Tai leidžia jais džiaugtis ir juos įvertinti įvairioms auditorijoms, o tai labai svarbu.“
Šiuo metu ŠMC veikianti Augusto Serapino solo paroda „Kūno kultūra“ yra iki šiol didžiausias ir ambicingiausias menininko kūrybos pristatymas. Šią tūkstantį kvadratinių metrų užimančią instaliaciją sudaro specialiai parodai sukurti meno objektai – funkcionuojantys treniruokliai, kuriuose vietoje svarmenų menininkas naudoja gipsinių skulptūrų kopijas. Panaudoti jas menininką įkvėpė asmeninė patirtis mokantis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje Vilniuje, kur meninis ugdymas paremtas klasikine metodika – kopijavimu iš natūros, tobulinant piešimo, tapybos ir skulptūros technikas.
AUGUSTAS SERAPINAS – vienas tarptautiniu mastu aktyviausių šiuolaikinių lietuvių menininkų. 2013 m. baigė bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijos Skulptūros katedroje.
Serapino instaliacijose pasakojamos žmonių ir vietovių atminties istorijos. Įprastiems objektams ir erdvėms priskirdamas naujas charakteristikas jis keičia mūsų suvokimą apie juos. Daugelis menininko kūrinių subtiliai bei humoristiškai atskleidžia Lietuvos geografijos, istorijos ir kultūros aspektus. Serapinas taip pat dažnai bendradarbiauja su vietos bendruomenėmis, įtraukdamas jas į kūrybos procesą.
Serapino kūryba pristatyta įvairiose bienalėse, tarp jų – 57-ojoje Venecijos bienalėje, „Riboca2“ ir Toronto meno bienalėje. Jo darbai eksponuoti įvairiose meno institucijose, įskaitant „Kunsthalle Wien“ Austrijoje, „Pinakothek der Moderne“ Miunchene, Vokietijoje, ir šiuolaikinio meno muziejus „M HKA“ Antverpene, Belgijoje. Šiuo metu Serapino kūriniai eksponuojami solo parodose „Galeria Arsenal“ Balstogėje, Lenkijoje, ir „ICA Milano“ Milane, Italijoje. Jo darbai taip pat saugomi viešose ir privačiose kolekcijose, tokiose kaip „Tate“ muziejus Londone, Pompidou centras Paryžiuje ir Paryžiaus modernaus meno muziejus.
NERINGA BUMBLIENĖ – kuratorė ir autorė. Tarp jos interesų sričių – šiuolaikinis menas, subtiliai apmąstantis dabartinio pasaulio iššūkius ir padedantis įsivaizduoti ateitį. Ji dažnai dirba prie projektų, kuriuose pristatomi nauji kūriniai, ir eksperimentuoja įtraukdama menininkus į situacijas, peržengiančias jų įprastos meninės praktikos ribas.
Nuo 2014 m. kuratorė Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) Vilniuje. Vilniaus performanso meno bienalės, pirmą kartą vykusios 2023 m., meno vadovė ir kuratorė. Lietuvos paviljono kuratorė 59-ojoje Venecijos meno bienalėje (2022 m.). Kuravo daugelį šiuolaikinio meno projektų: nuo didelio masto tarptautinių grupinių parodų ir performanso meno festivalių („Sienos yra naktiniai gyvūnai“, kokuratorė kartu su Émilie Villez, „Palais de Tokyo“ ir KADIST Paryžiuje, 2024 m.; viena iš 13-osios Baltijos trienalės kuratorių, 2018 m.) iki perspektyvių ir pripažintų menininkų solo parodų (Augusto Serapino, 2025 m.; Roberto Narkaus, 2023, 2022 ir 2020 m.; Pierre’o Huyghe’o, 2022 m.; Michaelo Rakowitzo, 2020 m.; Alejandro Cesarco, 2019 m.; Danielio Steegmanno Mangrané, 2018 m.; Liamo Gillicko, 2017 ir 2014 m., ir kt.).