Rupert menų, rezidencijų ir edukacijos centras kartu su Šiuolaikinio meno centru pristato menininkės bei rašytojos Himali Singh Soin ir Davido Soin Tappeserio ritualinį performansą „didingas kaip kas“. Performansą pratęs bendras Soin Tappeserio ir „Isla to Isla“ pasirodymas. Šis renginys yra Rupert viešosios programos „Magijos ir ritualai“ dalis. Renginio metu bus galima pavartyti ir įsigyti neseniai išleistą Singh Soin knygą ancestors of the blue moon (Whitechapel Gallery Books).

Kūrinyje „didingas kaip kas“ permąstoma kalachakra mandalos struktūra – geomantinė diagrama, kurioje piešinys, kūnas, miestas, žemė ir visata atspindėdami vieni kitus formuoja didingą kosminę architektūrą. Pagrindinė istorijos gija – tai prarastosios bla, subtilios gyvybinės energijos, tekančios per pasaulį, paieškos. Terminas bla, pasiskolintas iš Tibeto medicinos, o skirtingose kultūrose verčiamas kaip prana, qi, ruh arba mana, pasimetė dabarties akimirkos krizėje. Tai galima pastebėti tiek nuvargusiame kūne, tiek išdžiūvusioje žemėje. Būgnininkas šaukiasi li – žmogiškos ir nežmogiškos sąmonės dvasinės išraiškos, – kad galėtų atlikti gydomuosius ritualus ir sugrąžinti bla į mūsų kūnus bei planetą. Išsiųsdama ir gaudama signalus, palmės lapo dengiama figūra leidžiasi į įsižeminimo, cirkuliacijos ir regeneracijos kelionę, vadovaudamasi kūno čakromis, savo ruožtu atspindinčiomis gamtos pradus. Bandysime išgyti sklęsdami tarp vidinio, išorinio ir įvairių kitokių laiko ciklų, brėždami seismines linijas nuo Himalajų kalnų iki Vezuvijaus ugnikalnio, stengdamiesi vėl susijungti su žemės anima ir su rezonuojančiu žodžio meilė garsu bei galia.


PROGRAMA

19:15 | Trumpas įvadinis pranešimas / somatinė praktika
19:20 | Gongų vonia
19:40 | Įtraukianti trijų kanalų videokūrinio peržiūra
20:00 | Gomurį valančio gėrimo iš vietoje surinktų žolelių laikas
20:10 | Davidas Soin Tappeseris ir Isla to Isla – gyva muzika, DJ setas ir gėrimai

APIE LEIDINĮ
ANCESTORS OF THE BLUE MOON (2021)

Knyga ancestors of the blue moon, paremta tyrimais apie autorės Himali bendravardžius Himalajų kalnus, šiai vietovei būdingus animistinius ritualus, gydymo būdus, mistines geometrijas, senąjį ir naująjį materializmą bei dvasių realizmą, yra trumposios prozos, parašytos iš nutolusių ar pamirštų, paslaptingomis apeigomis saugomų ir į archyvus neįtrauktų dievybių perspektyvos. Šios dievybės įsikūnija į apleistus objektus, pavojus ir šešėlines energijas, plaukia per mūsų šiuolaikišką kraštovaizdį, įsimindamos stebimą pasaulį. Trylikos dalių, atspindinčių Tibeto budistų astralinius būties lygmenis ir retai pasirodantį mėlynąjį mėnulį, gebantį transformuoti linijinį laiką į mitologinį, kulminacija taps tarpmedijinis performansas „didingas kaip kas“, jungiantis tekstą, filmą ir muziką: Vezuvijaus fone nufilmuoti fiktyvūs ritualai Himalajų dievybes suplaka su neapolietiška juodąja magija.

 

APIE MENININKUS

„HYLOZOIC/DESIRES“ (Himali Singh Soin ir Davidas Soin Tappeseris) – tai multimedijos performansų duetas, kurio darbuose susijungia poezija ir muzika, kurdama borgeziškas, spekuliatyvias ateitis ir multivisatas. „H/D“ siekiamybė – tolygus ontologinis eteris, kuriame visos gyvybės formos – kietieji kūnai, akmenys, dvasios ar žmonės – yra lygios. „H/D“ laiko ir erdvės pojūtis netvarkingas. „H/D“ tyrimai sukasi aplink (ne)vietą ir istoriją kaip prizmę, per kurią galime žvelgti į daugybę šiuolaikinės būties medžiagiškumo pavidalų. „H/D“ domina meilės (poli)ritmai ir (žvėriški) priklausymo tvinkčiojimai. Kūrėjai pasitelkia metaforą kaip įvykį, kaip traukos jėgą, suartinančią tolimas būtybes.

HIMALI SINGH SOIN 
Himali yra rašytoja ir menininkė, gyvenanti Londone ir Delyje. Pasitelkdama kosmoso ir gamtos metaforas, ji konstruoja įsivaizduojamas interferencijų, susiejimų, giliųjų tuštumų, nuolaužų, vėlavimų, susvetimėjimo, nuotolio ir intymumo kosmologijas. Taip ji permąsto ekologinius nuostolius, namų praradimą, užuovėjos ieškojimą radikalioje meilėje. Savo apmąstymus ji perteikia įtraukiančiomis audiovizualinėmis aplinkomis.

DAVID SOIN TAPPESER 
Davidas yra muzikantas, kompozitorius ir performansų kūrėjas, gyvenantis Londone ir Naujajame Delyje. Apskritai, jo praktika daugiausia sutelkta į laiko ekologijos idėjas. Menininką ypač domina socialinis, kultūrinis ir aplinkosauginis mūsų tikrovės suvokimo aspektai. Jis siekia mikrokosmo lygmeniu praktiškai ištirti šias idėjas atlikdamas performansus ir kompozicijas, ritmingai manipuliuojančias laiko metmenimis. Jo grojimo mušamaisiais stiliui būdinga improvizacija, išryškinta tembrų ir dinamikos estetika, jam didelę įtaką padarė laikas, praleistas Indijoje, Italijoje, Nepale ir Meksikoje.

„ISLA TO ISLA“
„Isla“ komanda pritraukia įvairiausius melomanus keistuolius, norinčius pasidžiaugti muzikos, svaiginimosi ir apskritai gyvenimo teikiama laisve. Pakilios nuotaikos šventiškų renginių cikle bus tyrinėjama egzotiška, žanrų nevaržoma muzika, žmonės bus kviečiami praleisti naktį nesilaikydami įprastų naktinių klubų gyvenimui būdingų taisyklių.

Hìldå („Isla to Isla“)
Patricia Kokett („Isla to Isla“, „Knekelhuis“)