Tęsdami iniciatyvą rašytojams ir kritikams suteikti galimybę susitikti individualioms konsultacijoms su kultūros ir meno leidinių redaktoriais bei rašytojais, kviečiame į šių metų portfolio reviu sesijas su Vaida Stepanovaite, Mariumi Buroku ir Anders Kreuger, kurios vyks gegužės 28 dieną. 

Susitikimai skirti tiesiogiai aptarti savo darbus ir vystomas tekstų idėjas; tai gali būti tiek baigti ir jau publikuoti tekstai, tiek jų eskizai ar apmatai—nuo parodų recenzijų iki platesnių kultūros komentarų. Šios sesijos yra proga gauti žvilgsnį ir pastabas iš šalies, o taip pat įveikti keblumus, atsirandančius su tekstais dirbant individualiai. Rašantieji gali pateikti ir tekstus, kuriuos laiko geresniais, aptarti jų publikavimo galimybes ir tiesiog iš arti susipažinti su leidybos lauke dirbančiais profesionalais. 

Susitikimų skaičius ribotas, registruotis kviečiame iki gegužės 26 d., sekmadienio vakaro užpildant formą.

Plačiau apie redaktorius:

 

ANDERS KREUGER

Anders Kreuger yra Švedijoje gimęs kuratorius, rašytojas, redaktorius ir edukatorius, šiuo metu gyvenantis Helsinkyje. Jis yra sukaupęs 25-erių metų tarptautinę patirtį šiuolaikinio meno lauke. Šiuo metu A. Kreuger yra menininkų inicijuotos privačios kunsthalės „Kohta“, įsikūrusios 2017 m. Helsinkyje vadovas. 2010-2019 m. jis buvo Antverpeno šiuolaikinio meno muziejaus (M HKA) vyresnysis kuratorius, o 2012-2018 m. taip pat buvo ir Londone įsikūrusio žurnalo „Afterall“ redakcinės komandos narys. 2007-2010 m. A. Kreuger buvo Lundo universiteto Malmės meno akademijos vadovas. 1997-1999 m. jis buvo Šiaurės šiuolaikinio meno instituto Helsinkyje (NIFCA) įkūrėjas ir vadovas. Naujausios ne „Kohta“ erdvėje A. Kreuger rengtos parodos yra „Aslan Goisum: Prism“ (Lundo kunsthalė, 2024) ir „Susitikimas, kurio nebuvo“ (MO muziejus, 2022-2023, kuruota su Charles Esche ir Gabriele Radzevičiūte).

 

MARIUS BUROKAS

Marius Burokas yra poetas ir vertėjas. 2016-2023 m. dirbo lietuvių literatūros žurnalo anglų kalba „Vilnius Review“ ir svetainės vilniusreview.com redaktoriumi, o taip pat yra vienas iš Baltijos šalių literatūros žurnalo anglų kalba „No More Amber“ redaktorių. Pirmoji M. Buroko poezijos knyga „Ideogramos“ pasirodė 1999 m. leidykloje „Vaga“. Antroji poezijos knyga „Būsenos“ buvo išleista 2005 m. Rašytojų sąjungos leidykloje. Trečioji knyga – „Išmokau nebūti“ pasirodė 2011 metais. Knygą išleido „Tyto Alba“. Už šią knygą autorius pelnė 2011 metų Jaunojo Jotvingio premiją ir 2012 metų Antano Miškinio premiją. Ketvirtoji poezijos knyga „švaraus buvimo“ pasirodė 2018 m. Už šią knygą autorius gavo Maironio premiją. Jo eilėraščių rinktinę anglų kalba „Now I Understand“ 2018 m. išleido Jungtinės Karalystės leidykla „Parthian Books“. Eilėraščių knyga ukrainiečių kalba „Найменші речі“ taip pat buvo išleista 2018 m. 2021 m. pasirodė autoriaus poezijos rinktinė lenkų kalba „Tu mieszkał Jonasz“. 

 

VAIDA STEPANOVAITĖ

Vaida Stepanovaitė tiria, organizuoja, kuruoja ir rašo. Taip pat ji dėsto Goldsmiths koledžo (Londono universitetas) Vizualiųjų kultūrų katedroje ir vykdo praktika grįstą doktorantūros tyrimą. Iki 2024 m. V. Stepanovaitė buvo skaitmeninio žurnalo „Artnews.lt vyriausioji redaktorė ir organizacijos Artnews.lt (kurią sudaro skaitmeninių žurnalų „Artnews.lt ir „Echogonewrong.com, knygų apie šiuolaikinį meną leidyba, knygynas „Artbooks.lt) vadovė. Vadovaudama Artnews.lt, kartu su Šiuolaikinio meno centru ir Nacionaline dailės galerija 2023 m. organizavo pirmuosius Lietuvoje vizualaus meno kritikos apdovanojimus. Vaida taip pat priklauso Meno darbuotojų profesinės sąjungos Lietuvoje iniciatyvinei grupei. Neseniai jos mokslinis pranešimas buvo pristatytas Tarptautinės dailės kritikų asociacijos 55-ajame kongrese „Prieštaringos infrastruktūros: Meno kritika ir meno institucionalizacija”, Krokuvoje, Lenkijoje.