Birželio 20 d., penktadienį, 18.00 – 24.00
18.00 norvegų menininko Steinar Haga Kristenseno parodos atidarymas
Parodoje „Balastas“ eksponuojami kūriniai, kurie buvo sukurti Steinarui Haga Kristensenui bendradarbiaujant su Karen Eliot nuo 2006 m. Jų bendradarbiavimo būdą galima pavadinti telepatija – tai komunikacija, kuri įmanoma nenaudojant akivaizdžių fizinių ženklų. Tapybos darbai, skulptūros ir kitos intervencijos parodoje sukuria reginius, kurie gali būti apibūdinti kaip jų telepatinės kolaboracijos geštaltai.
18.00 menininkų dueto „Dexter Sinister“ parodos atidarymas
Menininkų dueto „Dexter Sinister“ kuruojamos parodos „NebaigtO kūrinio“ eksponatai vienaip ar kitaip iškreipia laiko ir erdvės parametrus. Greta „Dexter Sinister“ kūrinių parodoje pristatomi tokie menininkai kaip Kazys Varnelis, Bruno Munari, Alighiero e Boetti, Muriel Cooper, Giuseppe Penone, Angie Keefer, Stephen Willats ir keletas kitų. Sekančią dieną po parodos atidarymo, šeštadienį, birželio 21 d. 22.30 val. „Dexter Sinister“ kviečia į paskaitą-užkalbėjimą „Paskutinio dūžio“.
18.00–22.00 Rosos Barbos, Steinar Haga Kristenseno, Vlado Urbanavičiaus ir „Dexter Sinister“ parodų lankymas
Kviečiame nemokamai aplankyti ŠMC veikiančias parodas: Rosos Barbos „Fikcinė biblioteka – gyvai“, Steinar Haga Kristenseno „Balastas“, Vlado Urbanavičiaus „Standartiniai rezervuarai“ ir „Dexter Sinister“ „NebaigtO kūriniO“.
19.30–21.00 Peterio Weibelio videofilmo „Daugiavisatos giesmės“ ( Chants Of The Pluriverse, 1988) seansas ŠMC kino salėje
„Daugiavisatos giesmės“ yra videoskulptūra, sukurta pasitelkiant nematerialias, elektronines medijas. Tai reiškia, kad filmas artikuliuoja ne klasikinę erdvės, kuriai būdingi pastovūs elementai, koncepciją, o reliatyvistinį elektroninio erdvėlaikio modelį. Jame atsispindi 9-ojo dešimtmečio technologinės transformacijos, kuomet buvo pradėta naudoti daugybė naujų elektroninių skaitmeninių atvaizdų kūrimo priemonių. Manipuliuojant objektų masteliais filme atsiveria kitoks erdvės suvokimas, „realiame“ pasaulyje iškyla keli paraleliniai pasauliai. „Daugiavisatos giesmės“ yra vienas ankstyviausių pavyzdžių, kokias transformacijas patiria pati vaizdo samprata elektronikos ir skaitmeninių technologijų pasaulyje. Tai yra metafizinė poema apie medijų kultūros elektroninį erdvėlaikį ir trečiąją komunikacijos revoliuciją – skaitmeninimą.
Šį filmą ŠMC kino salėje bus galima pamatyti ir šeštadienį, birželio 21 d. 15.15
21.00–24.00 Audiovizualinis elektroninės muzikos koncertas „Sound Salute“ ŠMC rūsio salėje
Audiovizualinėje programoje „Sound Salute“ pristatomi Kaliningrado srities ir Lietuvos garso bei medijų menininkų projektai ir improvizuoti kolaboraciniai atlikėjų pasirodymai, lydimi „gyvai“ projektuojamų vaizdų. Šį garso kūrėjų susitikimą-koncertą organizuoja Kaliningrado Valstybinio šiuolaikinio meno centras, nuo 2005 m. rengiantis tarptautinius projektus „Audio tourism“, „Sound Art Camp“, „Akustinė diagnostika“ ir „Sound around Kaliningrad“, kuriuose pristatomos aktualiausios garso meno ir eksperimentinės muzikos strategijos.
Dalyvauja Danil Akimov (Kaliningradas), Antanas Dombrovskij (Vilnius), Armantas Gečiauskas (Vilnius), Ramūnas Jaras (Vilnius), Andrey Kolomytzev (Kaliningradas), Yiorgis Sakellariou (Vilnius), Konstantin Trashenkov (Kaliningradas). Kuratorius: Danil Akimov
Visi „Kultūros nakties“ renginiai yra nemokami.