Kviečiame pažinti Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) parodas su mūsų gidėmis ir gidais! Apžvalginių ekskursijų dalyviai bus supažindinami su šiuo metu ŠMC pristatomų meninink(i)ų  Anouk De Clercq, Barboros Fastrovos ir Johanos Pošovos, Augusto Serapino, Anastasios Sosunovos kūryba bei svarbiausiomis jų parodų idėjomis.

Augusto Serapino paroda „Kūno kultūra“ yra vienas ambicingiausių menininko kūrybos pristatymų. Instaliacija kviečia atidžiau pažvelgti į Vakarų kultūros meno istoriją ir pergalvoti dabartinę edukacijos sistemą, daugiausia grįstą pasikartojančiais veiksmais ir uoliu, sunkiu darbu – kūrinyje tai prilyginama treniruotėms sporto salėje. 

Anastasios Sosunovos parodoje „Fandomas“ pristatomi kūriniai tęsia „pasidaryk pats“ idėjų įkvėptą ciklą, kuriame menininkė tyrinėja ryšį tarp komercializmo ir dvasingumo, pasitelkdama įvairias meninės raiškos priemones.

Anouk De Clercq parodoje „Susitiksime, kai saulė pasidengs tamsa“ eksponuojamame viename iš videokūrinių vaizduojami du paukščiai erdvėje be gravitacijos. Jų giesmės kviečia saulę, kol jai užtemus sušvinta žvaigždės. Kūrinyje „Paukščių giesmės“ apmąstoma pradžia ir pabaiga – tai tarsi meditacija apie pasaulį be žmonijos, rojų po žmonių nuopuolio ir savotišką meilę iš paskutinio žvilgsnio.

Menininkių dueto Barboros Fastrovos ir Johanos Pošovos vieno kūrinio parodoje ŠMC Pietinėje salėje pristatomas gobelenas „Krūtys, vaikai, padarai ir atliekos“ (2022 m.), išaustas iš tekstilės atliekų (dėvėtų drabužių, patalynės, gamyklų audinių likučių). Beveik dešimtmetį drauge kuriančios menininkės pastaraisiais metais daug dėmesio skiria tvarumui. 

 

SVARBI INFORMACIJA:

  • Ekskursijos trukmė: 60 min.
  • Ekskursijos kaina: lankytojo bilietas.
  • Būtina išankstinė registracija: spausti čia.

 

Ekskursijų tvarkaraštis:

  • Gegužės 6 d., antradienis,18 val. Lietuvių kalba, veda Milda Venslavičiūtė
  • Gegužės 9 d., penktadienis,18 val. Lietuvių kalba, veda Emilija Lipska

 

Ekskursijų gidai:

MILDA VENSLAVIČIŪTĖ – architektė, šiuo metu praktikuojanti ir kaip akvarelistė. Šias dvi skirtingas sritis ji jungia per domėjimąsi žmogaus vidiniu pasauliu, socialiniais fenomenais ir aplinkos įtaka individui. Pasak Venslavičiūtės, jos kūryba – tai būdas ieškoti bendrumo. Ji tiki, kad kūno kalba gali perteikti universalią buvimo žmogumi patirtį, įveikiant kultūrinius ir kalbinius barjerus. Ji taip pat mano, kad barjerus įveikia ir kiekvienas susitikimas parodoje, pirmiausia dėl to, jog stebint tą patį kūrinį gali užsimegzti pokalbis.

EMILIJA LIPSKA – Vilniaus dailės akademijos dailės istorijos ir teorijos studentė, besidominti šiuolaikiniu menu ir jo kuravimu. ŠMC dirba ekspozicijų konsultante, veda ekskursijas, kuriose padeda giliau suprasti šiuolaikinio meno idėjas, kontekstus ir kūrėjų praktiką.