Kovo 12 d., ketvirtadienį, 18 val., ŠMC skaitykloje
Kviečiame į Natalijos Arlauskaitės knygos „Savi ir svetimi olimpai: ekranizacijos tarp pasakojimo teorijos ir kultūros kritikos“ (Vilniaus universiteto leidykla, 2014) aptarimą, kuriame dalyvaus autorė, Virginija Cibarauskė, Nerijus Milerius, Dalia Satkauskytė ir Skaidra Trilupaitytė.
Viena iš „Savų ir svetimų olimpų“ gijų – nagrinėjimas to, kaip literatūros ir kino paribyje – ekranizacijose – vyksta derybos dėl klasikos statuso ir kultūros hierarchijų perbraižymas.
Kas įvyksta, kai kuriasi naujas porevoliucinis kanonas ir ankstyvoji sovietinė kultūra ieško „raudonojo Tolstojaus“, nors Pudovkinas tiesiog ekranizuoja politinį Gorkio kūrinį? Kuria prasme Puškino kryžminimas su suomiškuoju film noir ar soft porno žanru palaiko arba ne (svetimą) kultūrinę hierarchiją? Ką reiškia „šventvagiška“ savosios klasikos interpretacija kine? Kiek prasmingas kalbėjimas apie kanono politiką itališkų siaubo filmų giallo atveju? Kaip klasikos ekranizacijų erdvėje susiremia skirtingos autorystės koncepcijos? Kokios įtampos kuriasi tarp nacionalinių kanonų, ir kodėl Kurosawa’os ar von Sternbergo sukurtos Dostojevskio ekranizacijos „neveikia“?
Atsispiriant nuo šių klausimų pokalbis šakosis skirtingomis kryptimis ieškant tarpdisciplininių prieigų prie kanono – olimpų – formavimosi ir griūties literatūros, kino ir kitų menų paribiuose.