
Balandžio 11 d., penktadienį, 18.00 val. kviečiame į susitikimą su parodos „Susitiksime, kai saulė pasidengs tamsa“ menininke Anouk De Clercq ir kuratoriumi Vsevolodu Kovalevskiu.
Parodoje eksponuojami du videokūriniai, tarsi kviečiantys medituoti ir apmąstyti pasaulį be žmonijos. Kviečiame pasikalbėti tamsoje apie šviesų rytojų, dabartines nuotaikas, kūrinių idėjas bei kontekstus. „Gyvenimas po apokalipsės nebūtinai turi būti niūrus – tai puiki proga apmąstyti savo santykį su gamta“, – sako parodos kuratorius Vsevolodas Kovalevskij.
Svarbu:
- Susitikimas vyks anglų kalba.
- Susitikimo trukmė: 60 min.
- Renginys nemokamas. Norint apžiūrėti kitas ŠMC parodas, reikės įsigyti lankytojo bilietą
ANOUK DE CLERCQ (g. 1971 m. Belgijoje) – daugiadisciplininė menininkė, tyrinėjanti kino, muzikos ir architektūros sąveikas. Remdamasi savo patirtimi muzikos ir kino srityse ji kuria įtraukias audiovizualines patirtis, dažnai kvestionuodama tradicines pasakojimo bei juslinio suvokimo sampratas. De Clercq domina judančių vaizdų poetinis potencialas – savo kūriniuose ji dažnai sutelkia dėmesį į įsivaizduojamus ir utopinius kraštovaizdžius, kuriuos atgaivina skaitmeninėmis ir analoginėmis technologijomis. Pašalindama nereikalingas detales menininkė kviečia žiūrovus į kontempliatyvias erdves, trindama ribas tarp fizinio ir virtualaus, regimo ir įsivaizduojamo pasaulių. Naujausi jos darbai grindžiami utopine „radikalios empatijos“ idėja, tyrinėjant audiovizualinės kalbos galimybes kurti galimus pasaulius.
Anouk De Clercq kūryba buvo pristatyta „Tate Modern“ Londone, Pompidou centre Paryžiuje, „Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia“ Madride, MAXXI Romoje, „Centre d’Art Contemporain Genève“ Ženevoje, BOZAR Briuselyje, Roterdamo tarptautiniame kino festivalyje Nyderlanduose, Berlyno kino festivalyje „Berlinale“, „Ars Electronica“ Lince (Austrija) ir kitur. De Clercq yra viena iš kino ir videomeno gamybos bei platinimo platformos „Auguste Orts“ Briuselyje įkūrėjų, kino platformos „Monokino“ iniciatorė ir knygos „Where is Cinema“ („Kur yra kinas“) (išleido „Archive Books“) autorė. Šiuo metu ji taip pat dirba Gento universiteto Menų mokykloje (Belgija) kaip vizituojanti profesorė.
VSEVOLOD SEVA KOVALEVSKIJ (g. 1988 m., Vilnius) yra tarpdisciplininis menininkas ir kuratorius, kurio kūryba kvestionuoja ir perkuria šiuolaikinį tapatybės, atminties ir erdvės suvokimą. Turėdamas patirties kino, mišrios medijos ir instaliacijų meno srityse, menininkas kuria įtraukiančias patirtis, kasdienę aplinką paversdamas provokuojančiomis kritinių tyrimų arenomis.
Kovalevskio praktikai būdingas susižavėjimas paslėptais mūsų gyvenimo naratyvais. Pertvarkydamas intymias namų erdves – ypač novatoriškoje galerijoje „InTheCloset“ – jis kvestionuoja ribas tarp viešumo ir privatumo, matomumo ir slaptumo. Jo darbuose sumaniai derinamos moksliniais tyrimais pagrįstos įžvalgos ir žaismingas humoras, kviečiant žiūrovus įsitraukti į apgalvotą ir kartu netikėtą dialogą. Menininko projektai, nagrinėjantys socialinio atskleidimo ir slaptumo politikos temas, skatina radikaliai permąstyti tai, kas pažįstama.
Pastaba: renginyje gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ir /ar vaizdo įrašuose. Šios nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidos priemonėse