Videodarbų peržiūra ŠMC kino salėje
Kovo 11–15 d. 18 val. kasdien
Atidarymas kovo 11 d., trečiadienį, 18 val.
Kaip vadinama dabartinė technologinė paradigma, kuri formuoja (arba JAU suformavo) mąstymo, matymo, vartojimo ir darbo būdą?
Videodarbų programa Hyperlinks or it didn’t happen yra sudėliota mąstant apie „postinternetinį“ gyvenimą. Postinternetas – tai gyvenimas po interneto, kai internetas yra savaime suprantama komunikacijos ir gyvenimo stebėjimo pozicija, kada gyvenama tarsi pasislėpus nuo gyvybės stebint ją per ekraną.
Ten, kur internetas buvo jau „įvykęs faktas“ nuo 1990-ųjų ar net anksčiau, užaugo menininkų karta, kurioje vienuolikmečiai jau programavo savo interneto svetaines. Todėl menas dabar tampa veikla, kuri nebeturi vaizdo autorystės iliuzijų, kur autentika yra lengvai reprodukuojama ir nugalima „share“ funkcijos. Tapyba yra skaitmeninės drobės inžinerija, o odos paviršiai yra atkuriami videomanipuliacijų programėlėmis. Šios videodarbų peržiūros tema – savasties distribucija. Vidinis identitetas (ir mūsų „tikrasis aš“) kabo ant trapių identiteto platformų, o socialiniai tinklai sukuria, užtikrina bei palaiko saviraiškos, bendrumo ir demokratiško bendravimo jausmą.
Renginių serija „BCC: kuratoriai traukia į barą 90+“ skirta postinternetinės estetikos ir postskaitmeninės būklės temoms. Projekto pavadinimas – tai nuoroda į Hanso Ulricho-Obristo ir Simono Castetso sukurtą platformą „89+“, į kurią vadinamieji „postinternetiniai“ kūrėjai buvo kviečiami apmąstyti naujas pajautas, siejamas su meno praktika skaitmeniniame amžiuje.
Vilniuje vyksiantį projekto „BCC: Kuratoriai traukia į barą 90+“ etapą sudaro keturių dalių programa, kurioje dalyvauja menininkai, kuratoriai ir rašytojai iš Danijos, Latvijos, Lietuvos, Jungtinės Karalystės, Pietų Korėjos ir kitų šalių. Ši programa parengta kuratorių platformai BCC bendradarbiaujant su Vilniaus institucijomis „Rupert“, Šiuolaikinio meno centru, Nacionaline dailės galerija ir Vilniaus dailės akademija. Kovo 27 ir 28 d. vyksiančių renginių metu bus pristatytas ir internetinis leidinys su Pakui Hardware, Rózsos Zitos Farkas, Rory Rowano, Eoghano Ryano, Hannah’os Heilmann ir Justės Kostikovaitės tekstais.
Blind Carbon Copy, trumpai BCC (Nematoma kopija), yra Maijos Rudovskos ir Justės Kostikovaitės (LT/UK) vadovaujama kuratorių platforma, kuri Baltijos ir Šiaurės šalyse organizuoja nereguliarius renginius. Projekto „BCC: kuratoriai traukia į barą 90+“ pradžia yra dvejus metus trukusio tyrimo ir kuratorių tinklo susitikimų Danijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Rusijoje ir kitose šalyse rezultatų pristatymas.
Videodarbų sąrašas:
Auto Italia (Kate Cooper, Marianne Forrest, Andrew Kerton and Jess Wiesner).My Skin Is At War With A World Of Data, 14‘49“, 2012
Cecile B Evans. Hyperlinks or it didn’t happen, 22‘30“, 2014
Jaakko Pallasvuo & Anni Puolakka. Sacre, 21‘13“, 2015
Agnieszka Polska. I Am the Mouth, 5‘45“, 2014
Eoghan Ryan. This Fecund, 20‘25“, 2012
Daniel Shanken. Common Descent, 9‘20“, 2015
Viktor Timofeev. Proxyah v2 (Extended Two_Worlds Hans Zimmer Remix), 7‘8“, 2015
Amalia Ulman. Excellences and Perfections – Do You Follow? (ICA Offsite), 11‘25“, 2014
Bendra programos trukmė 2 val. Įėjimas nemokamas.