Mylime gyvūnus, bet 15-osios Baltijos trienalės parodą „Ta pati diena“ paprašysime lankyti be jų. Nebent jūsų gyvūnas yra specialių poreikių asmens palydovas.

Naujienos

Šiuolaikinio meno centro ir Sapiegų rūmų mecenatu tapo „Reefo“

Po kapitalinio remonto atnaujintas ir netrukus į 15-osios Baltijos trienalės atidarymą pakviesiantis Šiuolaikinio meno centras (ŠMC) bei pavasarį lankytojams atvertas naujas institucijos padalinys Sapiegų rūmai sutarė dėl paramos ir bendrų iniciatyvų su kūrybine nekilnojamojo turto (NT) vystymo kompanija „Reefo“. Tai – pirmas institucijos mecenatas. 

„Reefo“ reikšmingai prisidės kuriant šiuolaikinio meno parodas, plėtojant edukacinę ir kultūrinę veiklą, plečiant auditoriją ir telkiant bendruomenes, o Sapiegų rūmuose – ir tęsiant restauravimo projektus bei kitą rūmų veiklą. Pristatomi meno kūriniai ir organizuojami kultūros renginiai „Reefo“ atnaujinamuose pastatuose bei jų viešose erdvėse atvers daugiau galimybių miesto gyventojams ir svečiams patirti šiuolaikinio meno atspindimus tikrovės reiškinius bei pasisemti įkvėpimo.  

Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas pasidžiaugė, kad naują ŠMC veiklos etapą lydi ši partnerystė: „Per daugiau nei 30 ŠMC veiklos metų ir darbo su privačiais rėmėjais tai bene pirma tokio masto partnerystė. Ji paremta abipusėmis vertybėmis, įsiklausymu ir siekiu atspindėti įdomiausius šiuolaikinės tikrovės reiškinius, puoselėti bendruomeniškumą bei gilesnį kultūros procesų pažinimą visuomenėje. Tikiuosi, kad sėkmingai vystoma partnerystė su „Reefo“ kaip gerosios praktikos pavyzdys įkvėps ir paskatins daugiau verslo atstovų ambicingai veikti išvien su kultūros lauku ir kurti savąsias sėkmės istorijas.“    

Sapiegų rūmų komandai rūpi, kad rūmų erdvėse vyktų šių laikų ir praeities kultūros dialogas. Pasak ŠMC Sapiegų rūmų padalinio vadovės Gintautės Žemaitytės, Sapiegų rūmams šį partnerystė svarbi dėl keleto priežasčių, visų pirma – dėl didesnių galimybių atskleisti visuomenei rūmų grožį, apmąstyti rezidencinės architektūros raidą ir sąsajas su skirtingų epochų gyvensena. „Bendradarbiavimas su „Reefo“ grįstas mus vienijančiomis vertybėmis – tvarumo siekiu, kūrybinga paveldo interpretacija, atvirumu naujovėms. Neabejoju, kad ši partnerystė atvers naujų galimybių ir mums, ir platesnei visuomenei“, – mintimis apie pradedamą partnerystę dalijosi Gintautė Žemaitytė. 

„Reefo“ išsiskiria tarp NT plėtotojų: kompanija užsiima pastatų ir viešbučių rekonstrukcija, konversija ir valdymu, kiekvienu atveju išvystydami naują objekto koncepciją ir identitetą. Pasak įmonės bendrakūrėjo ir vadovo Karolio Aidulio, toks projektų vystymo bei valdymo procesas reikalauja išskirtinio kūrybiškumo ir konceptualumo, o draugystę su ŠMC bei Sapiegų rūmais jis regi kaip strategiškai svarbią stiprinant „Reefo“ kūrybos galimybes – ją pradeda šūkiu „Įkvėpti meno“. „Plėtodami pastatų koncepcijas stengiamės atrasti geriausią pastato santykį su aplinka – tokį, kuris jungtų praeitį, dabartį ir ateitį. Randame daug bendro su šiuolaikinio meno bendruomene, žmonėmis, kurie bando atsakyti į esminius klausimus, kurie meno, architektūros ir dizaino srityje randa atsakymus ar galbūt naujų, dar įdomesnių klausimų. Visa širdimi palaikome Šiuolaikinio meno centro ir Sapiegų rūmų kuriamą šiuolaikinio meno, paveldo bei nuolat kintančios tikrovės dialogą ir norime prie jo prisidėti“, – teigė „Reefo“ vadovas.

 

APIE „REEFO“:

„Reefo“ – kūrybinė NT vystymo kompanija, užsiimanti pastatų ir viešbučių rekonstrukcija, konversija ir valdymu, o savo veiklos esmę nusakanti trimis žodžiais: Rethink, Redesign, Redevelop. Šiuo metu „Reefo“ Vilniuje  vysto hibridinio apgyvendinimo verslo modelį „Corner“ viešbutyje Naujamiestyje, prabangius apartamentus istoriniame pastate J. Basanavičiaus gatvėje, taip pat pastato Užupyje konversiją. Jau įgyvendinti „Reefo“ projektai: „Loft gallery“ ir „Loft factory“ Vilniuje, „Palanga Dreams“ apartamentais virtęs „Šilko“ poilsio namų pastatas Palangoje bei viešbučio „Nidos banga“ konversija Nidoje. Įgyvendindama projektus įmonė ir anksčiau yra pasitelkusi meninius sprendimus, pristačiusi šiuolaikinio meno kūrėjų darbus.

 

APIE ŠIUOLAIKINIO MENO CENTRĄ IR SAPIEGŲ RŪMUS:

ŠIUOLAIKINIO MENO CENTRAS (ŠMC) – viena didžiausių šiuolaikinio meno erdvių Baltijos regione. Tai valstybinė biudžetinė įstaiga, kurią 1992 m. įsteigė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. ŠMC siekia turtinti miesto kultūrinį gyvenimą ir Lietuvos bei tarptautinį šiuolaikinio meno diskursą, sudaryti sąlygas skleistis meninink(i)ų ir kitų meno lauko dalyvių profesinėms galimybėms. ŠMC kasmet organizuoja Lietuvos ir užsienio meninink(i)ų grupines ir solo parodas, performanso, literatūros ir kitus renginius, filmų peržiūras, įgyvendina plačią edukacinę programą ir leidybos projektus. Kas treji metai ŠMC organizuoja Baltijos trienalę – vieną svarbiausių parodų Šiaurės Europoje. ŠMC bendradarbiauja ir su užsienio šalių bienalėmis bei meno erdvėmis pristatant jose Lietuvos meninink(i)ų kūrybą, ne kartą organizavo Lietuvos nacionalinį paviljoną Venecijos meno bienalėje. 

SAPIEGŲ RŪMAI yra reikšmingas architektūros, dailės ir istorijos paminklas – Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų Sapiegų rezidencijos, trinitorių vienuolyno ir bažnyčios ansamblio, vėliau – ligoninės statinių ar karinio komplekso dalis. Sapiegų rūmuose įsikūręs  ŠMC padalinys siekia tapti ryškia, gyvastinga ir įkvepiančia Vilniaus kultūrinio žemėlapio vieta, kuri visoms visuomenės grupėms suteikia galimybę plėsti  kultūrinį akiratį išskirtinėje aplinkoje. Sapiegų rūmai savo veikla aktualizuoja paveldo išsaugojimo ir pritaikymo šiuolaikiniam gyvenimui klausimus, kuria atvirą ir darnų santykį su bendraminčiais kultūros, meno bei mokslo srityse, mezga ryšius su partneriais ir miesto bendruomenėmis. Rūmų erdvės pritaikytos ne tik menui ir kitiems artefaktams eksponuoti, bet ir įvairiems renginiams.

 

Titulinė nuotrauka: (iš kairės į dešinę) Žilvinas Bliznikas, Gintautė Žemaitytė, Karolis Aidulis, Kęstutis Kuizinas. Fotografė: Emilija Filipenkovaitė.