Sausio 16 d., šeštadienį, 19 val. ŠMC šiaurinėje salėje

Performansų ir atsitikimų vakaras „Vestibuliaras“ yra paskutinė performansų ir gyvų renginių programos „Pažadų mėnuo“, prasidėjusios praėjusių metų gruodį, dalis. Šį kartą pažadą duoda Jurgis Paškevičius, Alissa Šnaider, Aapo Nikkanen ir Monika Lipšic.

Vakaro programoje:

Krõõt Juurak
„Kapo vieta“

Tai paskaita, laidojanti istorijas. Joje atkasami ir gedėjimui atveriami anoniminiai pasakojimai, tiriama išnykimo ir tikėjimosi samprata bei atminties pareiga kuklumui. Krõōt Juurak pasitelkia performatyvių prieigų visumą, save dažnai įkurdindama pasakų kontekste. Ši santykio su priimtinumu, klišėmis ir įtampa istorija veikia kaip postūmis ambicingam pasivaikščiojimui arba pasiūlymas sugrįžti į vaikystę, besirandančią iš kažkieno močiutės tvarkingai nugenėtos kadagių gyvatvorės kvapo. Toks pažinimas gali rastis tik nepasiduodant planavimui ir išnaudojant iš nežinomybės kylančias progas. Arba, paprasčiau tariant – iš žavėjimosi tais dalykais, su kuriais užaugome.
https://kr66t.wordpress.com/
Trukmė: 30 min.

Alex Bailey
„Yra tik du Alexai Bailey‘ai“

Alex Bailey, Stuarto Bailey iš „Dexter Sinister“ pusbrolis, pasakos apie tai, kaip jį apgavo Robertas Narkus, apie meilės trikampį, kuriame dalyvauja ir Monika Lipšic, apie holistinį požiūrį į švelnią šizofreniją bei apie kitus linksmus dalykus, kuriuos jis darytų, jei būtų jaunesnis.
Trukmė: apie 35 min.

Andrius Mulokas
„Medžiagų medžiaga“

„Siunčiu jums kelis videofilmus, o jūs užduokite klausimus. Galiu atsiųsti jų paaiškinimus ir detalesnius aprašymus. Gal visgi bet kuriuo atveju tai padarysiu po savo pamainos muziejuje. Dabar turiu lėkti į Stedelijk muziejų. Įsivaizduoju, kad jūsų sprendimas, kviesti mane, ar ne, turės būti grįstas pasitikėjimu. Norėčiau turėti nufilmuotą visą darbą, tačiau taip nėra. Štai keli kadrai iš „Medžiagų medžiagos“. Kiek vėliau atsiųsiu šių videofilmų aprašymus.“
https://vimeo.com/user11992822
Trukmė: 45 min.

„GoraParasit“ stato „Meilę“

Penkios rodyklės įslysta į nebeegzistuojančio pasaulio kadrą, kuriame – „The San Diego Chargers“, ICC Kriketo pasaulio taurė, Khadžurahas, Francois „Faf“ du Plessis, „Dantė ir Vergilijus pragare“, brangieji Fatimos Ronquillo portretai, „Arsenalas“, Senufo kaukės bei Smarkuszo perkurta klasikinė pastoralė (modernios meilės ir seksualumo nuotaika). Judėjimas tarp hiperetekstinių nuorodų – tai elipsinė dvasios praktika, siekiant pasijungti prie skaitmeniškai demontuotos sąmonės vaizdų paieškos.

„GoraParasit“ yra menininkų kolektyvas, kurio branduolį sudarantys nariai naudojasi „šis bei tas, šen bei ten“ metodu, tirdami dabartinės žmogiškosios patirties realybę. „Šis bei tas, šen bei ten“ požiūriui nėra ribų – tik naujos prieigos, kurias galima atrasti ir išplėtoti.

Režisierė: Gintarė Minelgaitė
Kompozitorius: Steinar Yggeseth
Kostiumai ir kaukės: Gintarė Minelgaitė
Grimas: Aistė Kiber Viber
Aktoriai ir atlikėjai: Giedrė Žaliauskaitė, Monika Poderytė, Milda Jonaitytė, Ričardas Myka, Edgaras Mieliauskas
https://vimeo.com/151091931

Josefin Arnell ir Aapo Nikkanen
„Pacemaker“

Josefinos Arnell ir Aapo Nikkanen instaliacija-baras veiks viso vakaro metu.
„Jaunystės fontanas. Atrodai kaip žmogus, kuris „Google“ paieškoje ieško žodžio „nusivylimas“ sinonimo, „amžino gyvenimo“ arba „vaistų nuo nuplikimo“. Visa laimė, kad gydytojas gali parekomenduoti kardiostimuliatorių, jei dėl senatvės sutriko širdies ritmas. Virškinimas po valgio drąsiems ir skystiems; mes turime priešuždegiminį Šiaurės grybą, šventinto vandens, ateik sutikti undinėlių.“ (Håll Käften)
http://josefinarnell.se/
http://aapoaapo.com/

Jurgis Paškevičius, Egla Masterzuki ir Simas Šakenis
„Tu juk neprisimeni tos, kuri įstrigus tavo galvoj nuolatos“

Jurgis Paškevičius (nešiojamas kompiuteris)
Egla Masterzuki (vokalas)
Simas Šakenis („Korg M1“ sintezatorius)

Renginio sumanytojai: Monika Lipšic, Aapo Nikkanen, Jurgis Paškevičius, Alissa Šnaider
Techninė pagalba: ŠMC komanda
Šviesų dailininkas: Julius Kuršys

Projekto rėmėjai: Nordic Culture Point ir Lietuvos kultūros taryba

Iėjimas į renginį nemokamas.