Gegužės 26 d., sekmadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje
Paskaita vyks anglų kalba

Vilnius keičiasi. Postsovietinis miestas išgyvena radikalų virsmą į vakarietiškos išvaizdos miestą. Nauji projektai įgyvendinami paskubomis, akcentuojant naują identitetą ir maksimalių pelną, dažnai ignoruojant senesniojo Vilniaus savybes. Atviros, neprograminės ir neformalios erdvės, kurių vis dar gausu, taip pat panašiu tempu nyksta iš miesto peizažo. Šiame tyrime ir urbanistiniame projekte, atliktame Sophiai Holst studijuojant tarptautinėje architektūros magistro programoje Leveno katalikiškajame universitete Briuselyje bei architektūros magistro programoje Vilniaus dailės akademijoje, keliamas klausimas: kaip galime atpažinti šių neformalių erdvių perteikiamas savybes, kokią socio-erdvinę vertę jos turi, ir kaip jos gali būti artikuliuojamos bei įtraukiamos į miesto vystymą?

Baigusi vizualiųjų menų bakalauro ir magistro studijas Gerrito Rietveldo akademijoje Amsterdame, Holst nuo 2013 iki 2015 m. dirbo Annės Holtrop architektūros studijoje. Po mainų programos Vilniuje, ji „Suma Cum Laude“ baigė tarptautinę architektūros magistro programą Leveno KU Briuselyje. Šalia darbo „NU architectuuratelier“ Gente, ji šiuo metu rengia parodą „House for contemporary art Z23“, apimančią ir projektą apie dizaino (ne)paliestas bendruomenės erdves Briuselyje.

Ši paskaita yra Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) skaityklos renginių programos dalis. Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Vaizdas: Sophia Holst