Lt / En
Susitikimas su švedų Kalmaro meno muziejaus parodų kuratoriumi Martin Schibli
2012.III.26
Ką išskirtinio jaunoji Švedijos menininkų karta davė pasauliui mainais už tarptautinį pripažinimą? Visa tai pristatys susitikimas su švedų Kalmaro meno muziejaus parodų kuratoriumi Martin Schibli.

Paskaita klausytojus supažindins su naujausiu Švedijos ir kitų Šiaurės šalių menu, pristatytu per paskutinius dvidešimt metų – nuo lėto aštuntojo dešimtmečio ir lūžio devintajame dešimtmetyje, iki šiuolaikinį šiaurietišką meną lydinčių naujausių bruožų.

Aštuntojo dešimtmečio pradžios švedų meno sceną iš esmės galima vadinti lokalia, be didžiųjų tarptautiškumo požymių. Nauji vėjai čia pūtė gerokai pavėlavę, postmodernizmas plačiajai auditorijai pasirodė tik 1986-aisias. Prie lėto naujų krypčių atsiradimo prisidėjo ir to meto Švedijos ekonominiai sunkumai. Daug šalies galerijų buvo uždaryta.

Paskaitos klausytojai sužinos, kokie procesai lėmė ryšių estetikos bei socialinės kritikos atsiradimą. Tuo metu, kai Lietuva išgyveno pirmuosius nepriklausomybės metus, Švedijoje virė greita adaptacija prie tarptautinių tendencijų, pasiekusių šalį dėl intensyvios tuometinio meno pasaulio globalizacijos. Švedų kūrėjai pradėjo daugiau keliauti ir tapo labiau atpažįstami tarptautinėje scenoje.

Martin Schibli papasakos apie pokyčius, atkeliavusius į Švediją nuo 1993-ųjų. Svečias aptars to meto ryškiausius menininkus ir jų darbus. Klausytojai išgirs ir apie paskutines kryptis bei bruožus kuriuos Švedijos šiuolaikinis menas įgavo per pastaruosius keletą metų.

Martin Schibli yra Kalmaro meno muziejaus kuratorius. Sausį M. Schibli Lietuvoje pristatė grupinę parodą „Falling from Grace“. Šis projektas, pristatantis naujausias Švedijos šiuolaikinio meno tendencijas, buvo viena didžiausių šiuolaikinio Švedijos meno ekspozicijų Lietuvoje.

Martin Schibli paskaita apie šiuolaikinį Švedijos meną yra ciklo „Klubas Norden“ renginys. „Klubas Norden” - tai išskirtinės asmenybės, ryškios istorijos apie Šiaurės šalių kultūrą, mokslą, visuomeninį gyvenimą ir sportą. Ciklo organizatorius yra Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje. Renginio partneris - Šiuolaikinio meno centras.

Renginys nemokamas. Renginys vyks anglų kalba.

Renginio laikas: 2013 kovo 26 d. 18.00 val.
Renginio vieta: Šiuolaikinio meno centro skaitykla, Vokiečių g. 2, Vilnius.


Kalendorius
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Labirintas ir švyturys: įžanginiai 14-osios Baltijos trienalės renginiai
Archyvas