Antradieniais–sekmadieniais, 12:00–20:00

Birželio 16–24 d. tik individualiai pagal susitarimą rodomas menininko Oliverio Bulaso performansas pavadinimu „Taigi, jeigu aš vėl gročiau „Boré“; koks šaltinis trykšta iš stačios uolos, kuris vis kunkuliuoja, virpa ir verkšlena, ištrindamas įniršį; visa tai nėra, jam sruvenant žemyn, pagal „Boré“ garsus“

Prašome pasirinkti laiką tarp birželio 16–24 d., antradieniais–sekmadieniais, 12:00–20:00 ir parašyti el. pašto adresu: [email protected]

Brangus drauge,
Šis laiškas kurį laiką keliavo, kol pasiekė savo nuostabų adresatą. Norėčiau pasinaudoti šia informacijos banga tolimesniems apmąstymams.
Siunčiu šį pranešimą iš anapus jūros. Pilnas vilties pristatau tau šį pakvietimą. Akies mirktelėjimo tamsoje nepakaks pagrobti tave.
Prašau, priimk mano pakvietimą į mūsų bendrą siekinį. Gali būti keista jau dabar kalbėti apie „mus“. Bet aš rimtai nusiteikęs bandyti suvokti tą miglą, esančią tarpe. Kas nors galėtų papasakoti anekdotą šiame ūke. Tave sveikina akimirkų pluoštai: aš kviečiu tave į kelionę.
Kartais aš labai rimtai mėginsiu pajudinti rūko užuolaidą. Kitais kartais aš galiu keistai kreiptis į tave. Arba mes virpėsime imituodami sutrikusį kontinentą. Tai būtų galima suvokti kaip elegantišką priminimą, bet galbūt paaiškės, kad mes nelabai žinome, ką daryti su tokio lygio siekiniais.
Aš būčiau dėkingas už dosnią susitikimo su tavimi dovaną. Mes eitume pailsėti į prieblandą arba žiūrėtume į pasaulį pro stiklo lakštą…
Mano brangus drauge, ar tu žinai, kaip dalintis sutemomis?
Aš lieku džiugus tamsoje,
Oliver Bulas


Oliverio Bulaso
performansas „Taigi, jeigu aš vėl gročiau „Boré“; koks šaltinis trykšta iš stačios uolos, kuris vis kunkuliuoja, virpa ir verkšlena, ištrindamas įniršį; visa tai nėra, jam sruvenant žemyn, pagal „Boré“ garsus“ yra situacija, sukurta valdant laiką ir erdvę disciplinavimo būdu, bet taip pat ir priešingu metodu – naikinant ribas. Pirminė performanso medžiaga yra ne vaidyba, o momento sąlygos: socialinis audinys, fiziniai elementai, atmosferos ir veiksmai. Jis skirtas konkrečiai vietai ir gali perkurti esamą situaciją naudodamas tam tikrų medžiagų kombinacijas. Kiekviename veiksme gali atsirasti tam tikrų prieštaravimų, kurie glūdi pačioje situacijoje ir tokiu būdu inicijuoja procesą, o kartais – ir transformaciją. Bulas tyrinėja, kaip žmonės peržengia ribas ir veikia greta egzistuojančių įstatymų ir konvencijų. Gudraudami, meluodami ir žavėdami socialiniai aktoriai sugeba implantuoti savo pačių taisyklių rinkinį į visuomenės taisykles ir atstovauti save galios santykiuose. Jo performanse veikia kalba, imitacija ir gundymas. (Pranešimas spaudai: „Y Gallery“, Niujorkas)