Dalyviai:

Situacijos, performansai, transliacijos, seminarai:

16 Beaver Street Group, Kate Armstrong, Otto Berchem, Bik Van der Pol, Daniel Bozhkov, Bureau of Inverse Technology, Club Mikšys, Phil Collins, Jose Cruz, Rainer Ganahl, Hope Ginsburg, Kristina Inčiūraitė, Natalie Jeremijenko, Matthew Keegan, Jouke Kleerebezem, Will Kwan, Matthieu Laurette, Pia Lindman, M&M Proyectos, Jesus Cruz Negron, Parlour Projects, Radical Software Group / Edas Telyčėnas, Artūras Raila, Martha Rosler, Beatriz Santiago, Trebor Scholz, Tino Sehgal, Chemi Rosado Seijo, Hanno Soans, Temporary Services, Valie Export Society

Projekcijos ir video:

Sonia Abian, Derrick Adams, Jennifer Allora & Guillermo Calzadilla, Sven Augustijnen, Anita Di Bianco, Pierre Bismuth, Michael Blum, Francois Bucher, Karin Campbell, Forcefield with Happy Banana, Johan Grimonprez, Leon Grodski, Arūnas Gudaitis, Tehching Hsieh, Emily Jacir, Iratxe Jaio, Paul Ramirez Jonas, Isaac Julien, Jesal Kapadia, M&M Proyectos, Gintaras Makarevičius, Dave McKenzie, Jonas Mekas, John Menick, Aleksandra Mir, Muntadas & Marshal Reece, Laurel Nakadate, Hayley Newman, Jeanine Oleson, Laura Parnes, Jenny Perlin, Cesare Pietroiusti, Adrian Piper, Radioshow, Reverend Billy, Emily Roysdon, Jayce Salloum & Elia Suleiman, Eran Schaerf & Eva Meyer, Wael Shawky, Sean Snyder, Javier Tellez, Tepeyac, Valerie Tevere, Moira Tierney, Alex Villar, Andy Warhol

Dokumentai, instaliacijos, duomenų bazės:

Rich Aldrich, Melissa Brown, Mariana Deball, Stephanie Diamond, Gardar Eide Einarsson, Hristina Ivanoska / Yane Calovski, Patrick Killoran, Jeroen Kooijmans, Dainius Liškevičius, Jonathan Monk, Nomads & Residents, Michael Rakowitz, Lisi & Kenny Raskin, Karin Sander, Igor Savchenko, Alma Skersytė, Sandra Straukaitė, Mario Garcia Torres, Oscar Tuazon, Roger Welch, Judi Werthein, Carey Young, Inga Zimprich

2003 m. rugsėjo 12 d. – lapkričio 2 d. Šiuolaikinio meno centro parodoje “24 / 7: Wilno – Nueva York (visą parą)” buvo pristatyta daugiau nei šimtas menininkų iš įvairių šalių, naudojančių įvairiausias kūrybos priemones, dirbančių individualiai ir grupėmis. Dalyvių skaičiumi tai viena didžiausių parodų ŠMC istorijoje. Šalia materialių meno objektų ir daugybės ekranų su video ir kino programomis, parodos rėmuose vyko performansai, akcijos, seminarai, vieno vakaro renginiai, nuolatiniame procese esantys projektai, išeinantys už parodinės erdvės ribų į miesto erdvę, laikraščius, paštą ir t.t.
Renginio metu Vilniaus gyventojai turėjo ne vieną galimybę tiesiogiai įsijungti į meno projektus pačiose netikėčiausiose situacijose – pavyzdžiui, apsipirkinėdami supermarketuose, perskaitę netikėtą užrašą ar suradę pamestą daiktą. Ne vieno projekto sėkmė priklausė nuo jame dalyvauti panorusiųjų aktyvumo. 24/7 projektas nesiruošė keisti visuomenės, bet ketino inicijuoti tikslingas mini-bendruomenes, tokias, kaip, pavyzdžiui, Jennifer Alloros ir Guillermo Calzadillos “Vilniaus filmo” kūrėjų grupė, kurių tikslas – kūrybiškas gyvenimas. Jau šiuo metu įvairių interesų ir skirtingo amžiaus vilniečių savanorių grupė kuria filmą apie savo miestą, kuris buvo demonstruojamas parodoje.
Šioje parodoje svarbūs buvo ne tiek meno objektai, kiek ryšių, krypčių ir santykių kūrimas. Kai kurie parodos dalyviai (16 Beavers Street Group) gyveno Vilniuje daugiau nei mėnesį, bandydami sukurti savo filialą Vilniuje. Projektas yra iš principo atviras ir decentralizuotas – pvz., kuratorius Dean Daderko (Parlour projects) buvo pakviestas į Vilnių atvykti susipažinti su vietos menininkais, kuriuos vėliau pakvietė dalyvauti parodoje drauge su niujorkiečiais.

Paroda “24 / 7: Wilno – Nueva York (visą parą)” buvo sumanyta kaip Niujorko meno scenos pristatymas Lietuvoje, bet galiausiai išaugo į daugiakultūrinį ir sudėtinį renginį. Vietoje tradicinio principo pristatyti tam tikro geografinio regiono meną, atramos tašku tapo iškūnyta geografija, Niujorkas kaip metafora, nurodanti į šio miesto savybes: Niujorkas, kalbantis 200 kalbų ir pasižymintis kraštutiniais megapolio bruožais, vis dar yra intensyviausia susitikimų vieta, žiniasklaidos sostinė ir labiausiai apkrautas komunikacijos tinklas pasaulyje. Tai nenutrūkstantis veiksmas ir veikla visą parą, 24 valandas 7 dienas per savaitę besitęsiančios skirtingiausios gyvenimo ir išgyvenimo praktikos, nuolatinis informacijos srautas ir neaprėpiamybė, lygiagrečių vienalaikių pasaulių nutolimas ir persiklojimas, tarpasmeninių santykių tankmė, kultūrų ir kultūros sąmyšis ir t.t. Šioje parodoje menas jungiasi su įvairiausiomis nemeninėmis praktikomis ir erdvėmis, tapdamas intensyviu mokymosi, bendravimo, patyrimo ir gyvenimo instrumentu.
Keletas iš daugelio parodos krypčių – tai architektūra, edukacija, kalba, žiniasklaida, prekių, žmonių ir informacijos srautai, perfomansas, psicho-geografija, gatvės kultūra ir t.t.. Vienas centrinių projekto klausimų – kaip minėtos struktūros gali būti kūrybingai transformuotos ir pritaikytos gyvenime.
Niujorkas ir Vilnius – tai tik persėdimo taškai.

Parodos metu išleistas lakraštis „24/7. Early Edition“. Greta informacijos apie projektą „24/7“, jame pristatomus kūrinius bei idėjas jame publikuojamos daugybės žmonių iš viso pasaulio atsiųstos naujienos – apie politiką, meną, gyvenimą ir visa tai, kas jiems atrodė aktualu.

24/7 programa:

2003.09.12:
Parodos atidarymas
Matthieu Laurette DÉJÀ VU – 6-asis tarptautinis įžymybių antrininkų suvažiavimas*
Artūro Railos projektas dalyvaujant roko grupei FISHER

2003.09.19:
Avi Mograbi filmas RUGPJŪTIS/AUGUST (16Beaver Group iniciatyva)

2003.09.23:
Neįvardinti/neskelbti prisistatymai: Beatriz Santiago, Vilma Šileikienė ir Kristina Inčiūraitė (16Beaver Group iniciatyva)

2003.09.26:
Pirmieji tarptautiniai pietūs/asamblėja (16Beaver Group iniciatyva)

2003.09.30:
Antradienio skaitinių grupė: Agamben’o HOMO SACER (16Beaver Group iniciatyva)*

2003.10.03:
Video: Ayreen Anastas M* OF BETHLEHEM ir Rene Gabri MOVEMENTS (16Beaver Group iniciatyva)

2003.10.07:
Piero Paolo Pasolini filmas SALO, ARBA 120 SODOMOS DIENŲ
su gyvu Ryčio Juodeikos komentaru (16Beaver Group iniciatyva)

2003.10.10-12:
KIND TEAMS & TEAM KINDS: Trijų dienų simpoziumas kolaboracijos tema (16Beaver Group iniciatyva)

2003.10.10:
PASS IT ON

2003.10.10-11:
Bik van Der Pol. MIEGOK SU MANIM

2003.10.11:
LOOKING FOR MR.FLUXUS: IN THE FOOTSTEPS OF GEORGE MACIUNAS knygos pristatymas
Diskusija/prezentacija kolaboracijos tema (16Beaver Group iniciatyva)
Jayce Salloum & Walid Ra’ad. UP TO THE SOUTH (video, 16Beaver Group iniciatyva)
KETVIRTOJI DOLERIO PUSĖ (slide talk): Ayreen Anastas ir Rene Gabri lankosi Raimundo Malašausko nuotraukose (16Beaver Group iniciatyva)

2003.10.12:
COUNTER/CARTOGRAPHY EKSKURSIJA (16Beaver Group iniciatyva)

2003.10.17:
PERDAVIMAS / TRANSFERENCE: Videoprograma medijuotos emocijos tema (kuratorė – Jeanine Oleson)

2003.10.21:
Video: Francois Bucher BALTAS BALANSAS (MĄSTYTI – TAI PAMIRŠTI SKIRTUMUS) / WHITE BALANCE (TO THINK IS TO FORGET DIFFERENCES), 2002 ir Iratxe Jaio REVOLIUCIJA DVIDEŠIMT KETURIAS VALANDAS PER PARĄ / A TWENTY-FOUR HOURS A DAY REVOLUTION, 2003 m.

2003.10.24:
Pirmoji peržiūra: PIRMASIS KASMETINIS VILNIAUS GĖJŲ, LESBIEČIŲ IR TRANSSEKSUALŲ FILMŲ FESTIVALIS (Dean Daderko iniciatyva)

2003.10.26:
Tino Sehgal DVIDEŠIMTAS AMŽIUS / TWENTIETH CENTURY

2003.10.27-31:
Marthos Rosler seminarai: VIDEO/MENAS/POLITIKA