Arūno Gudaičio „Balta serija“ kiek kitu pavidalu jau buvo eksponuota parodoje ”Political/Poetical” Talino parodų rūmuose, kur susilaukė didelės sėkmės ir buvo apdovanota Estijos meno muziejaus prizu.

„Balta serija“ yra sąmojinga, humoro atspalvį turinti piešinių serija, tačiau reikia pastebėti, kad žiūrovo nuotaiką kelė ne patys piešiniai, bet itin netikėtas šio menininko mąstymo būdas bei paties žiūrovo reakcija į tokio mąstymo sukurtus siurprizus. Taigi, šiam menininkui sąmoningumas yra daug svarbesnis už sąmojingumą. Lengvai atpažįstami šios parodos kūrinių motyvai buvo paimti iš politikos, kasdienybės, istorijos ar meno istorijos – parodoje buvo galima rasti kiek kitokią Bremeno muzikantų versiją, Sokratą nuskusta barzda, gipsinio Lenino biusto galvos išpjovą, kojų plaukų šukuoseną, nušalintojo LR prezidento Rolando Pakso apkaltos proceso grafinę išraišką ir kt.

Pasak paties menininko: „Mano tikslas yra sukurti visiškai baltą, iš tolo beveik nepastebimą piešinių/objektų seriją. Nematomumas metaforiškai siejamas su įvykiais ar reiškiniais, kurie dabar nėra laikomi svarbiais, tačiau, mano nuomone, atlieka svarbų vaidmenį šiame taip vadinamame pereinamajame etape.
Piešinių/objektų serija susijusi su galia, jos trapumu ir praradimu. Tai tarsi metaforos, replikos ar komentarai – drastiškai pergaminti ideologiniai buvusios, esamos ar būsimos sistemos ženklai. Mane domina simbolių tarpusavio konfliktai, pavyzdžiui, „seno“ ir „naujo“ santykis, būdai, kurie nusako, kaip ženklai/simboliai gali ko-egzistuoti dinamiškoje aplinkoje, kurioje praeitis dar nėra pamiršta, o ateitis tėra planuojama.“

Arūnas Gudaitis (g. 1973 m.) gyvena ir kuria Vilniuje. 2001 m. Vilniaus dailės akademijoje įgijo Vaizduojamosios dailės magistro laipsnį, yra surengęs kelias personalines parodas: Kunstraum Aarau meno erdvėje (Šveicarija, 2003), „Display“ galerijoje (Praha, 2003), Antje Wachs galerijoje (Berlynas, 2006). Be kitų parodų yra sudalyvavęs 24/7: Wilno – Nueva York, ŠMC (Vilnius, 2003); Faster than history, Kiasma Šiuolaikinio meno muziejus (Helsinkis, 2004); Unbalanced allocation of space, Šiuolaikinio meno muziejus (Leipzigas, 2004); Face the unexpected, Ostwall muziejus (Dortmundas, 2006); Explum Arte Actual ‘08 (Murcia, Ispanija, 2008).