Filmo dalyviai:

Jacob Fabricius
Mathieu Copeland
Marina Fokidis
Alain Diogo
Stuart Comer
Matthieu Laurette
Xavier Douroux
Francis Mc Kee
Philippe Pirotte
Jens Hoffmann
Adriano Pedrosa
Mathieu Mercier
Pierre Bal-Blanc
Andrea Viliani
Julien Fronsacq
Nicolas Trembley
Raimundas Malašauskas
Giovanni Carmine
Sylvie Boulanger
Beatrix Ruf
Nicolas Bourriaud
John M Armleder
Emmanuel Lambion
Stefan Kalmar
Claire Le Restif
Stephane Carrayrou

Kartu su paroda „Holiday in“ ŠMC antro aukšto fojė erdvėje startavo ir paralelinis projektas Everybody Wants to Rule the World – tai filmas, kuriame šiuolaikinio meno kuratoriai iš skirtingų šalių pasakojo apie savo darbą.

Šis filmas sukurtas kaip knygos Harald Szeemann. Individual Methodology atgarsis. Knygą – Šveicarijos parodų kuratoriaus darbo metodų tyrimą – parengė kuratorių mokyklos Ecole du Magasin (Grenoblis, Prancūzija) 16-oji laida: François Aubart, Julija Cistiakova, Haeju Kim, Lucia Pesapane, Fabien Pinaroli, Yuka Tokuyama, Sadie Woods. Kad tyrimas būtų labiau susijęs su šiandienos kuratorine praktika, rengėjai nusprendė pakalbinti šiuolaikinio meno atstovus apie jų veiklos specifiškumą.

2007-ųjų metų Liono bienalės kontekstas puikiai tiko eksperimentinio projekto filmavimui: lygiai prieš dešimt metų, 1997-aisiais, Haraldas Szeemannas vienas kuravo šią bienalę, kurios tema buvo Kiti (L’Autre); 2007 metų bienalės kuratoriai Stéphanie Moisdon ir Hans Ulrich Obrist pasirinko žaidimo strategiją: jie pakvietė penkiasdešimt kuratorių – žaidėjų – kurie savo nuožiūra išrinko po vieną menininką.

Lanksti bienalės forma leido projekto autoriams sužaisti savo žaidimą jau vykstančio žaidimo rėmuose. Dvi dienas trukusio atidarymo metu bienalėje nedalyvaujantys šiuolaikinio meno atstovai (džiokeriai) buvo kviečiami prieš kamerą papasakoti apie jų darbo specifiškumą. Dalyviai turėjo laikytis projekto autorių nustatytų taisyklių: atsakyti į vienintelį pateiktą klausimą: “Kas daro jūsų kuratorinę veiklą unikalia?”. Atsakymai neturėjo viršyti dešimties minučių; jokių kitų klausimų nebuvo užduota. Visi šie trumpi atsakymai ir sudarė filmą. Filmas buvo sumanytas kaip nemokslinė, neužbaigta, nehomogeniška apklausa, nuomonių rinkinys, veikiantis kaip gandas. Atsakymai palikti tokie, kokie jie ir buvo, neredaguoti. Visi dalyviai pasirodė tokia pačia eilės tvarka, kokia ir buvo nufilmuoti, kalba anglų ir prancūzų kalbomis.

Šis projektas yra kolektyvinis darbas, kuris toliau buvo rodomas įvairiuose geografiniuose, kalbiniuose ir instituciniuose kontekstuose. Daugiau informacijos apie projektą Everybody Wants to Rule the World galima rasti tinklalapyje www.ecoledumagasin.com/session16