1. Rask frygų kepurę ant dešiniosios trečiųjų vartų briaunos
Paprastai nešiojamą laisvės siekio metais
tekstilė, 2017 m.

2. Po nerimo ateinanti sėkmė
Portalo vainikas, kuris dar ir praskaidrins tau dieną
5-HTP (5-hidroksitriptofanas), gipsas, 2016 m.

3. Hipotetinė vartų rekonstrukcija (I, II, III, IV)

Keturi įėjimai į – galbūt – buvusią didybę, nudažyti atspalviais, panašiais į seladoną – žodžiais nenusakomą šventąją spalvą, transcendentaliausią iš visų spalvų
gipso kartonas, sieniniai dažai, 2017 m.

4. Neolitinių elitų gerovė
Didingo grožio reljefo fragmentai, kuriuose, kaip spėjama, buvo pavaizduoti kariai ir sandarūs vandens indai
gipsas, pigmentai, 2017 m.

5. Kolosalus rašomasis stalas
gipsas, medis, kremas nuo šalčio ir cigaretės, 2017 m.

6. Tu ir aš esame žemė
Mineralų, sudarančių ir kalną, ola
magnio, cinko, kalcio, vario, boro, seleno, mangano, geležies papildai, stiukas, 2016 m.

7. Atskirti sakralinį nuo pasaulietinio 
metalas, nendrės, parašiutinis stropas, 2016 m.

8. Nulinė dinastija (I, II, III, IV, V, VI)
fotografijų serija, 2016 m.

Marios Lobodos paroda ir jos pavadinimas yra sudaryti pagal senovinės giesmės, ritmingai apgiedančios žlugimo nesugniuždytą viltį, struktūrą. Nepaliaujamai kartojama, ji įveikia esamą tikrovę ir kuria naują. Specialiai ŠMC didžiajai salei sukurtoje parodoje Maria Loboda toliau tyrinėja amžinąsias sąvokas įvairiose tikėjimo sistemose, transcendentalias idėjas apie žmogaus sielą ir jų raišką paslaptinguose objektuose, archeologijoje, architektūroje, religijoje ir mene.

Lobodos kūriniai – tai paslapties ir mįslių kupinos erdvės, sulipdytos iš sodrių istorinių pasakojimų, kurie savitai kalba ir apie dabarties aktualijas. Maria Loboda (g. 1979 m. Krokuvoje, gyvena bei dirba įvairiose pasaulio vietose) yra baigusi menininko Marko Leckey kursą Frankfurto Valstybinėje vaizduojamųjų menų akademijoje (Städelschule). Pastaraisiais metais jos kūriniai buvo daug kartų pristatyti svarbiose tarptautinėse meno institucijose, tarp jų – ir 13-oje „Documentos“ parodoje (2012 m.). Marios Lobodos personalinės parodos buvo rodytos Reina Sofia muziejuje Madride (2014 m.), meno centre Kunstverein Braunschweig (2013 m.), Toronto šiuolaikinio meno galerijoje „The Power Plant“ (2016 m.), meno centre Oxford Modern (2016 m.), Baselio meno centre Kunsthalle Basel (2017 m.) ir kitur.

Vaizdas: Maria Loboda, Nulinė dinastija I, 2016 m., fotografijų serija, menininkės ir galerijos „Maisterravalbuena“ Madride nuosavybė.