Sausio 5 d., sekmadienį, 15 val. kviečiame tyrinėti garso ir vaizdo sinergiją 15-osios Baltijos trienalės parodoje „Ta pati diena“. Dirbtuvėse, vadovaujamose jaunosios kartos vaizduojamojo meno kūrėjų Gintarės Urmonaitės ir Martyno Pekarsko, dalyviai bus kviečiami susipažinti su patyrimine (įsi)klausimo praktika ir vizualiai perteikti garsus spalvomis, linijomis ir formomis. Piešdami garsinius žemėlapius dirbtuvių dalyviai reflektuos ir ieškos sąsajų tarp vaizdo ir garso. Garsų fragmentai kaip gidas ves po parodos erdves, orientuotas ne tik į individualias jutimines patirtis, bet ir platesnius aplinkos suvokimo kontekstus, susijusius su erdviškumo, atminties ir identiteto temomis.

Dirbtuvės vyks lietuvių kalba.

REGISTRACIJA: spausti čia.

 

Dirbtuvių vedėjai:

GINTARĖ URMONAITĖ – jaunosios kartos vizualiojo meno kūrėja, gyvenanti ir dirbanti Vilniuje. 2024 m. baigė fotografijos ir medijų meno magistrantūrą Vilniaus dailės akademijoje. Urmonaitė yra prestižinės Ary Stillman vardo stipendijos laureatė, nuo 2022 m. dalyvauja meno parodose bei konkursuose. Savo kūrybinėje praktikoje menininkė tyrinėja vaizdo ir garso ryšius, ieškodama sąsajų tarp išorinės aplinkos ir jutiminių patirčių. Pasitelkdama skirtingas medijas ir medžiagiškumą ji į kūrybinius procesus įtraukia įvairius aplinkos elementus, tokius kaip audiogarsiakalbiai, šviesa ar Vanduo. Taip jis siekia sukurti gyvą dialogą ir perteikti nuolatinį žmogaus ir aplinkos veikimą išvien.

MARTYNAS PEKARSKAS – jaunosios kartos lietuvių menininkas, kurio kūryba skleidžiasi vizualiojo meno lauke. Pasitelkdamas spalvą, liniją, tekstą ir objektus autorius nagrinėja įvairias vizualumo problemas, laiką, šiuolaikinio meno diskursus, žmogaus santykį su jo fantazija bei išoriniu pasauliu. Pekarskas kuria paveikslus, piešinius, instaliacijas, dalyvauja ir rengia įvairaus pobūdžio projektus bei parodas.