Lt / En
Marzena Nowak. Tarp
2015.11.18–2016.01.06
Marzenos Nowak parodoje „Tarp“ pristatomi 2015 m. sukurti tapybos kūriniai ir objektai bei specialiai Šiuolaikinio meno centro antro aukšto fojė skirta instaliacija. Paroda kviečia žiūrovą užeiti į asmeninių ir socialinių pasakojimų erdvę, sukurtą iš XX a. 9-ojo dešimtmečio Rytų Europai būdingų archetipinių įvaizdžių: interjero elementų, knygų, pievų gėlių. Kasdienius, bet neišdylančius iš atminties, ryškius, bet takius, pasikartojančius, bet fragmentiškus įvaizdžius menininkė iškreipia, redukuodama jų formą ir koloritą bei perkeldama į tvarią medžiagą. Šie prarasto laiko ir erdvės objektai–ženklai žiūrovui nebyliai pasakoja apie XX a. pabaigos politinius įvykius ir norą ištrūkti iš kasdienybės monotonijos į įsivaizduojamybę.

Paroda įsiterpia tarp pagrindinių ŠMC parodų ir yra stotelė tarp didžiųjų salių. Lyg laike sustingę objektai ir paveikslai panašūs į interjero detales kuria įtampą tarp grynos formos be nuorodų ir kasdienio daikto su aiškia funkcija, intymios asmeninės erdvės ir nuasmenintos balto kubo erdvės, lėto daiktų laiko ir pro ŠMC langą matomos lekiančios Vilniaus senamiesčio gatvės laiko.


Marzena Nowak gimė 1977 m. Piasečne, Lenkijoje. Gyvena ir dirba Varšuvoje ir Paryžiuje. Pastarųjų metų parodos: „April is the Cruelest Month“, Gregor Podnar galerija, Berlynas, 2015; „We Are Where We Are Not…“, Karin Sachs galerija, Miunchenas, Vokietija, 2014; „A Bright, Bright Day…, „Foksal“ galerija, Varšuva, 2014; „Hoch hinaus! Wysoko w górę! Tomasz Kowalski, Marzena Nowak, Marcin Zarzeka“, „Neuer Kunstverein Wien“, Viena, 2014.


Parodos partneriai:
Lenkijos institutas Vilniuje
Parodos rėmėjai:
Lenkijos Respublikos kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija

Informaciniai rėmėjai:
Artnews.lt
Echogonewrong.com
JCDecaux

Iliustracija: „Be pavadinimo (duona iškepta su Lenkijos dirva)“, 2015

Galerija
Kalendorius
Kvietimas kūrėjams
Menininkų kalendoriai 2021
Lietuvos vizualiųjų menų vitrina
59-oje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus Robertas Narkus
Virtuali paskaita apie menininko Michaelio Rakowitzo istorinius ir politinius kūrybos kontekstus
Prancūzijoje atidaroma Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva
Archyvas