Lt / En
Bendra informacija   /   Darbuotojai   /   Ataskaitos   /   Viešieji pirkimai   /   Dokumentai   /   Skelbimai
ŠMC yra didžiausias šiuolaikinio meno centras Baltijos šalyse. Lietuvos Kultūros ministerijos 1992 m. įsteigta institucija pakeitė sovietiniu laikotarpiu veikusius Vilniaus parodų rūmus ir įsikūrė tame pačiame architekto Vytauto Čekanausko sukurtame, specialiai meno parodoms skirtame modernistinės architektūros pastate, kuris duris atvėrė dar 1969 m.

ŠMC tikslas – skatinti Lietuvos šiuolaikinio meno raidą ir integraciją į pasaulinį kontekstą. ŠMC pristato visuomenei naujausias Lietuvos ir užsienio šalių šiuolaikinio meno tendencijas ir siekia ugdyti visuomenės sampratą apie šiuolaikinį meną, atskleisti jo ištakas, savitumą, kultūrinę vertę, ryšius su tarptautiniais meno ir kultūros procesais.

Šiame meno ir idėjų “oro uoste” nuolat vyksta intensyvus tarptautinis judėjimas, inicijuojami nauji meniniai projektai ir priimamos keliaujančios parodos, kurių geografija pastaraisiais metais išsiplėtė iki pačių tolimiausių kraštų (Pietų Amerikos, Kinijos, Japonijos, Australijos ir Naujosios Zelandijos). ŠMC pristatomas naujausias, aktualiausias Lietuvos ir kitų šalių autorių sukurtas menas bei retrospektyvinės XX-XXI a. meno parodos. Kas trejus metus vyksta didžiausias ir svarbiausias ŠMC renginys – Baltijos tarptautinio meno trienalė, nuo 2002 m. sėkmingai įsitvirtinusi pasauliniame meno bienalių tinkle. Kas antrus metus ŠMC organizuoja Lietuvos šiuolaikinio meno scenos apžvalgas.

Nuo 1997 m. ŠMC veikia Jurgio Mačiūno FLUXUS kabinetas – pastovi ekspozicija, kurią sudaro beveik 100 originalių FLUXUS kūrinių iš didžiausios pasaulyje Gilberto ir Lilos Silvermanų FLUXUS kolekcijos. Greta parodinės veiklos ŠMC kaupia ir skleidžia informaciją apie šiuolaikinį meną, leidžia katalogus, menininkų publikacijas, o nuo 2005 m. – ir periodinį žurnalą „ŠMC/CAC Interviu“ lietuvių/anglų kalbomis, skirtą pokalbiams su menininkais, kuratoriais, teoretikais ir kitais šiuolaikinės kultūros dalyviais. Žurnalo dėmesio centre – Lietuvos ir viso pasaulio, ypač kaimyninio regiono šalių meno įvykiai ir aktualijos. 2009 m. duris atvėrė ŠMC skaitykla – tai atvira ir neformali erdvė, skirta skaityti ir bendrauti, bei įvairių renginių vieta, kurioje vyksta seminarai, paskaitos, performansai, susitikimai su kūrėjais, knygų pristatymai. 2012 m. savo veiklą pradėjo ŠMC kino salė, kuri daug dėmesio skiria naujos kino raiškos paieškoms ir autorių iš skirtingų kontinentų kūrybos pristatymui, siekia ir turiningo dialogo tarp šiuolaikinio meno kūrėjų bei kino autorių kūrybos.

Bendradarbiaudamas su kitų kultūros sričių organizatoriais ir festivaliais ŠMC taip pat pristato naujosios muzikos, šokio, mados, kino, animacijos renginius. Kasmet čia apsilanko apie 50 tūkstančių lankytojų. ŠMC – populiari susitikimų vieta Vilniuje.


Ekspozicijų salės
Dviejuose Šiuolaikinio meno centro aukštuose yra penkios parodų salės, kurių bendras plotas viršija 2000 m2, lauko kiemelis ir kino salė antrame aukšte.
Pirmo aukšto salė - 184.6 m2 (7.7 x 24)
Antro aukšto pietinė salė - 215.7 m2 (9 x 24)
Antro aukšto didžioji salė - 964.9 m2 (24 x 41)
Antro aukšto šiaurinė salė - 296 m2 (12.9 x 24)
Lauko kiemelis - 213.7 m2 (12 x18)
Kino salė - 215.7 m2

Parodų darbo laikas
Antradieniais-sekmadieniais
12 val. - 20 val.

ŠMC ekspozicijų ir kino salės dirba šiomis Valstybės švenčių dienomis
vasario 16-ąją
kovo 11-ąją
pirmąjį birželio sekmadienį
birželio 24-ąją
liepos 6-ąją


Parodų lankymas pritaikytas neįgaliesiems
Bilietų kasa: +370 5 2121945

Bilietai į parodas
Pilna bilieto kaina: 3 Eur

Bilieto su 50 proc. nuolaida kaina: 1,50 Eur . Nuolaida taikoma moksleiviams, dieninio skyriaus studentams, privalomosios karinės tarnybos kariams, pensininkams, tėvams, lydintiems vaikus iki 12 metų, asmenims, turintiems tarptautinį pedagogo pažymėjimą (ITIC), asmenims, turintiems tarptautinės studentų organizacijos (ISIC) pažymėjimą , 11 asmenų ir didesnėms grupėms bei Omni ID, Ežio VIZA bei Daily Card korteles turintiems lankytojams.

Nemokamas lankymas: ikimokyklinio amžiaus vaikams, vaikų namų auklėtiniams, neįgaliesiems, kuriems nustatyti 0-25 proc. ir 30-40 proc. darbingumo lygiai, Lietuvos Respublikos muziejininkams, Lietuvos dailininkų sąjungos nariams, tarptautinės menų kritikų asociacijos (AICA) nariams, tarptautinio muziejų ir modernaus meno kolekcijų komiteto (CIMAM) nariams, tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) nariams, meno galerijų darbuotojams, Lietuvos Respublikos meno mokyklų moksleiviams, Vilniaus dailes akademijos studentams, lankytojams, įsigijusiems ŠMC kino seanso bilietą, o trečiadieniais visiems lankytojams.


Ekskursijos po parodas
Trečiadieniais 17 val. - visiems norintiems lankytojams, nemokamai.
Antradieniais – penktadieniais - iš anksto susitarusiems lankytojams, įsigijusiems bilietą į parodas.


Jurgio Mačiūno FLUXUS kabinetas
Darbo laikas: antradieniais-sekmadieniais
12 val. - 20 val.

ŠMC skaitykla
Darbo laikas: pirmadieniais-penktadieniais
12 val. - 19 val.
+370 5 2608960

ŠMC kino salė
Filmai rodomi: trečiadieniais-sekmadieniais
Pilna bilieto kaina: 4,50 Eur
Moksleiviams, dieninio skyriaus studentams, asmenims turintiems tarptautinės studentų organizacijos (ISIC) pažymėjimą, pensininkams, neįgaliesiems, kuriems nustatyti 0-25 proc. ir 30-40 proc. darbingumo lygiai, pateikusiems atitinkamus pažymėjimus - 2,50 Eur
Su ŠMC kino salės bilietu iki 20 val. galima nemokamai apžiūrėti parodas.


ŠMC kavinė
Šiuolaikinio meno centre veikia kavinė - mėgstama Vilniaus menininkų susitikimų vieta.
ŠMC kavinė dirba kasdien 11 val. - 24 val.

-

Adresas
Šiuolaikinio meno centras
Vokiečių g. 2
LT- 01130 Vilnius

Telefonas
+370 5 2121945 (ŠMC bilietų kasa)

Faksas
+370 5 2623954

El. paštas
info@cac.lt

Siūlyti projektus
Šiuolaikinio meno centras kviečia menininkus ir kuratorius siūlyti parodų, renginių, publikacijų ar individualius ar kitokio tipo projektus. Užpildykite ir atsiųskite pateiktą paraiškos formą. PARAISKA 2019


Kalendorius
Kviečiame registruotis į Michaelo Portnoy’aus projektą Wrixling.com
Mišrūs balsai. 13-osios Baltijos trienalės renginys Londone
Fanai ir mėgėjai: kaip puoselėti jūsų meilę žaidimui. Kūrybinės dirbtuvės su poetu Shane Anderson
Fanai ir mėgėjai. Shane Anderson poezijos skaitymai
Apichatpongo Weerasethakulo filmų retrospektyva
Jasmine Johnson ir Emanuel Almborg filmų peržiūra ir susitikimas
Archyvas