Lt / En

2012 m. rugsėjo 6 d. britų menininko Marko Aerialio Wallerio kino performansu „Savivalė 29: pradedantysis kino mechanikas“ savo veiklą pradėjo ŠMC kino salė – nauja kino erdvė, išsiskirianti savo originalia architektūra ir siūloma programa, kurioje ieškoma kūrybingo dialogo tarp instituciškai atskirtų šiuolaikinio meno ir kino sričių. Apie šį siekį bylojo ir minėtasis atidarymo seansas, kuriame kino juostos rodymą lydėjo gyvas veiksmas – specialios instrukcijos kino mechanikui ir žiūrovams. ŠMC kino salės interjero autoriai, architektai ir menininkai Audrius Bučas bei Valdas Ozarinskas, pačią kino erdvę pavertė milžiniška menine instaliacija, kurioje patogiai įsitaisę filmus vienu metu gali žiūrėti iki 100 žmonių.

ŠMC kino salės programoje daug dėmesio skiriama kino autorių iš skirtingų kontinentų kūrybos pristatymui. Taip pat siekiama rodyti filmus, kurių autoriai ieško naujos kino raiškos – drąsiai naudoja įvairias technines priemones, kuria savitas pasakojimo formas, peržengia įprastines kino sričių ir žanrų ribas. Čia pristatomi ne tik kino režisierių, bet ir šiuolaikinio meno kūrėjų darbai – iki ŠMC kino salės atsiradimo menininkų sukurti filmai Lietuvoje turėjo ribotas rodymo didžiajame ekrane galimybes. Rengiant programą ŠMC kino salė bendradarbiauja su įvairiais kino festivaliais, Lietuvos ir užsienio kino bei šiuolaikinio meno institucijomis.

ŠMC kino salėje filmai rodomi: trečiadieniais-sekmadieniais.

Pilna bilieto kaina: 4,50 Eur

Moksleiviams, dieninio skyriaus studentams, asmenims turintiems tarptautinės studentų organizacijos (ISIC) pažymėjimą, pensininkams, I ir II grupės neįgaliesiems asmenims pateikusiems atitinkamus pažymėjimus - 2.50 Eur

Su ŠMC kino salės bilietu iki 20 val. galima nemokamai apžiūrėti parodas.

 

 

 

Kalendorius
CA Conrado knygos-pratimų sąsiuvinio „Mapping Dimensions 27“ sutiktuvių piknikas
Nemokama 13-osios Baltijos trienalės edukacinė programa vaikams ir jaunimui.
JCDecaux premija 2018: pristatomi artėjančios parodos dalyviai
Susitikimas ir skaitymai su poete Hera Lindsay Bird
Kino klubas „Plateau“: Dominico Gagnono „Iš Šiaurės“ (2016)
FUEGO (skirta erotinei dramai). Ioannos Gerakidi skaitymo performansas
Archyvas