Lt / En
Netobula: Jennifer Reeves kinas

Netobula: Jennifer Reeves kinas

Peržiūrų ciklas supažindina mūsų auditoriją su netobulu Reeves kinu. Retrospektyvos atidarymas vyks lapkričio 22 d., ketvirtadienį, nuo 19 val. Šiuolaikinio meno centre. Atidarymo filmas – „Kai buvo mėlyna“ (2004 / 68 min. / 16mm) su gyvai atliekama Skuli Sverrissono muzika, po seanso – susitikimas su režisiere. 

REPERTUARAS: https://goo.gl/hhgRZG

Šri Lankoje gimusi, Niujorke gyvenanti režisierė dirba su 16 mm filmais, o eksperimentinį kiną kuria nuo 1990-ųjų. Subjektyvūs ir asmeniniai Reeves filmai, kuriuose naudojamos optinio juostos spausdinimo ir tiesioginio juostų paveikimo technologijos, skatina permąstyti kino ribas. Menininkė nuosekliai tyrinėja atminties, psichinės sveikatos, feminizmo ir seksualumo, taip pat peizažo ir laukinės gamtos bei politikos temas iš skirtingų perspektyvų. Jos filmai buvo rodyti Berlyno, Niujorko, Londono, „Sundance“ ir Honkongo festivaliuose, darbai pristatyti Roberto Flaherty seminare bei Modernaus meno muziejuje Niujorke. Retrospektyvos surengtos „Nowe horyzonty“ kino festivalyje Vroclave, „Kino arsenal“ Berlyne ir „Anthology Film Archives“ Niujorke.

Reeves retrospektyva yra integrali kito renginio „Nefokuse: moterys kino industrijoje“ dalis, leidžianti užmegzti dialogą, derinti mokslo (tiriančiųjų) ir meno (kuriančiųjų) perspektyvas. Kartu šios peržiūros tęsia vasarą Meno Avilys Kino stovykloje pradėtą diskusiją apie netobulumą kine. Netobulo kino (kurį galima suprasti kaip pasipriešinimą didelių biudžetų ir institucionalizuoto kino gamybai) reikšmė kuriant nepriklausomą ir laisvai forma eksperimentuojantį kiną tampa integralia diskusijos dalimi, kalbant apie lygiateisiškumą kino industrijoje. 


Įėjimas laisvas.

Kalendorius
Interviu su Forensic Architecture
James Benning filmų programa. Kraštovaizdis patyrimui ir skaitymui: laikas, ekologija, politika
Tiriamoji estetika: Forensic Architecture
Ekskursijos po parodas su kuratoriais
Nauja Skulptūrų kiemo instaliacija – Fernando Sánchez Castillo „Gernikos sindromas - Azor“
Diskusija: Ar šilta mokesčių rojuose?
Archyvas